FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken. Beszámolók, riportok, sajtószemle, ...
FELIRATKOZÁS FATÁJ-Online hírlevélre.
Kérem jelezze szakterületét, cégét, annak kapcsolóit.
Hivatkozás:
Ha felhasználja bármely cikket a FATÁJ-ból, hivatkozzon rá annak kapcsolójával is.

STIHL - nemzedékekre tervezve

FATUDAKOZÓ 5 éves a jelenlegi rendszer - segítünk keresni
Faipari gépek -> Stonewood Kft
HUNNIA FAGÉP - Jó magyarnak lenni!
FORMANCE Kft
FATÁJ nyitólap
FATÁJ archívum:

FATÁJ-online
médiaajánlat
pdf


FAGOSZ, Fagazdasági Országos Szakmai Szövetség
A FAGOSZ a FATÁJ kiadója.

Dr. Gerencsér Kinga: Fafeldolgozás mobil szalagfűrésszel
(A 2002-ben megjelent kiadvány online változata.)

Keres egy céget, intézményt, iskolát? Kezdje itt:
fatudakozo.hu
woodinfo.hu
woodinfo.eu
Akác
termékek
Magyar-
országról:
hungarobinia.hu
FAIPARI, ERDÉSZETI
apróhirdetések
DÍJMENTESEN

FAIPARI, ERDÉSZETI
szakkönyvek


Husqvarna Magyarország Kft - Erdészeti és kertészeti gépek kereskedelme. HUSQVARNA, JONSERED, PARTNER, GARDENA.

FAGOSZ filmtár a Hazai Erdésznél

Nemzeti kincsünk az erdő - 40 kisfilm

Erdészeti és Faipari Dolgozók Szakszervezete

Magán Erdotulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége

Országos Erdészeti Egyesület

Hobbi Faesztergálás


A pdf-ekhez az Acrobat Reader itt tölthető le:


2009-03-12

Faipari szakoktatás Nyíregyházán

A Wesselényi Miklós Középiskola, Szakiskola és Kollégium nemcsak a város, hanem megyénk egyik legnagyobb tanulólétszámmal rendelkező iskolája, jelenleg közel 1450 fő tanul itt.

A méretéből adódik ismertsége is, talán nincs olyan ember Nyíregyházán és a megyében, aki ne hallott volna a Wesselényiről, vagy régi nevén a 107-esről. Azonban az iskolának nemcsak a nagysága az, ami említést érdemel, komoly szakmai munka is folyik a falain belül, hiszen fennállása óta több tízezer szakembert bocsátott útjára. Az iskola története az 1968-as évig nyúlik vissza, az első évfolyam az 1968-69-es tanévben indult.

Alapításakor - hivatalosan 1969. január 01-jén - a 107. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet nevet kapta. A három létesítményből álló iskolakomplexum első egysége, a főépület 1974-ben, a kollégium és a központi tanműhely 1979-ben került átadásra. Az infrastrukturális fejlődés azonban ezzel nem fejeződött be. Ma már két újabb tanműhelyt tudhatunk magunkénak, a Faipari Tanműhelyt és a Fodrász-Kozmetikus Tanszalont. Induláskor még kizárólag szakmunkásképzés folyt, majd 1987-től szakközépiskolai oktatás és technikusképzés bővítette a kínálatot. Hagyományos szakmacsoportok a könnyűipari, elektrotechnika-elektronika, egyéb szolgáltatások, faipar és gépészet voltak, melyeket átlagosan 65 osztályban évente mintegy 1700-2000 tanuló számára oktattak.

Ma már képzési kínálatunk az informatika és a művészet, közművelődés, kommunikáció szakmacsoporttal bővült. 1997-ben felvettük Wesselényi Miklós nevét, akinek személyisége méltó példa lehet arra, hogy hogyan válhatunk magyarként európaivá. Jelenlegi legfontosabb feladatunk, hogy megfeleljünk a rohamosan fejlődő, mindig új és új elvárásokkal jelentkező piaci viszonyoknak. Iskolánk meghatározó szakterületein minden lehetséges innovációs tevékenységbe, képzési formába bekapcsolódunk.

Célunk olyan képzési rendszer működtetése, melynek során a hozzánk beiratkozó fiatalokat és felnőtteket felkészítjük a sikeres szakmai-, illetve érettségi vizsgákra és lehetőséget biztosítunk arra, hogy intézményünk keretén belül további új szakmát sajátíthassanak el a szakmunkástól a technikusig és felsőfokú szakképzést szerezzenek. Képzési kínálatunkat bővíti az érettségire felkészítő felnőttoktatás, a szakmai át- és továbbképzés, mestervizsgára való felkészítés. Jelenlegi terveink között az iskolarendszeren kívüli felnőttképzési akkreditáció fontos helyet foglal el. A színvonalas munka biztosítását szolgálja a szabványnak való megfelelés (ISO 9001:2000), a partnerközpontú szemlélet (COMENIUS 2000), valamint a hosszú távú elveket és a megvalósítást szolgáló elképzeléseket tartalmazó IMIP. Mindennapi munkánk elsődleges szempontja, hogy olyan képzést nyújtsunk tanulóink számára, amellyel kellően megalapozhatjuk jövőjüket, egyéni boldogulásukat és ezzel együtt jó szakemberként szolgálhatják szűkebb és tágabb közösségüket, illetve az egész társadalmat.

 

Oktatott szakmacsoportok, szakmák:

SZAKKÖZÉPISKOLA

Szakmacsoport

Szakképesítés

Művészet, közművelődés, kommunikáció

Divat- és stílustervező

Könnyűipari

Könnyűipari technikus

Faipari

Bútoripari technikus

Faipari termelésszervező

Informatika

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető

Egyéb szolgáltatások

Kozmetikus

Fodrász

 

 

 

 

 

 

 

 

SZAKISKOLA

Szakmacsoport

Szakképesítés

Elektrotechnika-elektronika

Villanyszerelő

Gépészet

Finommechanikai műszerész

Faipari

Bútorasztalos

Kárpitos

Könnyűipari

Női szabó

Cipész, cipőkészítő, cipőjavító

Egyéb szolgáltatások

Fodrász

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FELNŐTTEK GIMNÁZIUMA

Tanrend

Képzési idő

Nappali

2 év (11-12. évfolyam)

Esti

3 év (10-11-12. évfolyam)

 

Wesselényi Miklós Középiskola, Szakiskola és Kollégium

Intézmény címe: 4400 Nyíregyháza, Dugonics u. 10-12.

Telefon: 06-42-342-422

Fax: 06-42-420-726

E-mail: suli@wesselenyi-nyh.sulinet

Igazgató neve: Gurbánné Papp Mária

Tanulói létszám: 1700 fő

 

Szabolcsi Ferenc igazgató-helyettes

DomoTrend Kft - Lakberendezés Európa neves design-muhelyeibol.

A Microsonic Hunter-1™ kifejezetten olyan eszköz, mely az impulzusszeru zajbehatás káros következményeitol (dörej-ártalom) óvja meg viselojét, míg csendes környezetben a kello hallást biztosítja.

AKE - A perfekt megoldás

Dunaker Kft - Alapítva 1986

105 hazai furészüzem gazdasági teljesítménye - 2010. - Megvizsgáltunk 105 hazai furészüzemet muködteto vállalkozást (60 kemény-lombos, 44 lágy-lombos, 1 fenyo-feldolgozó) a 2010-es évi teljesítményei alapján.

Fagazdasági felszámolás számláló - 2012.május - Összegyujtöttük a fagazdaság szakterületein muködo (muködött) Magyarországon bejegyzett cégeket, amelyeknél a 2012-es évben indult el a felszámolási, ill. végelszámolási eljárás.

Grube Kft

Zalaerdő Zrt - Erdészek az erdoért

Forestinvest.hu

Erdészeti gépek, eszközök, muszerek, kiegészítok kereskedelme.

ERFARET Tudásközpont

Magyar Belsőépítészet

FATUDAKOZÓ - az online faipari cégtár

KARDEX Kft - Erdészeti-faipari termelés, kereskedelem. Furészáru termelés: elsosorban bükk és tölgy. Belföldi, nemzetközi szállítás. Export-import tevékenység.

LEITZ Hungária Szerszám Kft
 A FATÁJ lapot kiadja a FAGOSZ
Minden jog fenntartva. All rights reserved.