FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken. Beszámolók, riportok, sajtószemle, ...
FELIRATKOZÁS FATÁJ-Online hírlevélre.
Kérem jelezze szakterületét, cégét, annak kapcsolóit.
Hivatkozás:
Ha felhasználja bármely cikket a FATÁJ-ból, hivatkozzon rá annak kapcsolójával is.

STIHL - nemzedékekre tervezve

FATUDAKOZÓ 5 éves a jelenlegi rendszer - segítünk keresni
Faipari gépek -> Stonewood Kft
HUNNIA FAGÉP - Jó magyarnak lenni!
FORMANCE Kft
FATÁJ nyitólap
FATÁJ archívum:

FATÁJ-online
médiaajánlat
pdf


FAGOSZ, Fagazdasági Országos Szakmai Szövetség
A FAGOSZ a FATÁJ kiadója.

Dr. Gerencsér Kinga: Fafeldolgozás mobil szalagfűrésszel
(A 2002-ben megjelent kiadvány online változata.)

Keres egy céget, intézményt, iskolát? Kezdje itt:
fatudakozo.hu
woodinfo.hu
woodinfo.eu
Akác
termékek
Magyar-
országról:
hungarobinia.hu
FAIPARI, ERDÉSZETI
apróhirdetések
DÍJMENTESEN

FAIPARI, ERDÉSZETI
szakkönyvek


Husqvarna Magyarország Kft - Erdészeti és kertészeti gépek kereskedelme. HUSQVARNA, JONSERED, PARTNER, GARDENA.

FAGOSZ filmtár a Hazai Erdésznél

Nemzeti kincsünk az erdő - 40 kisfilm

Erdészeti és Faipari Dolgozók Szakszervezete

Magán Erdotulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége

Országos Erdészeti Egyesület

Hobbi Faesztergálás


A pdf-ekhez az Acrobat Reader itt tölthető le:


2009-05-29

Faipari szakoktatás Pápán

1883. október 1-jén nyílt meg az Acsády Ignác Szakképző Iskola és Kollégium. Jelenleg a Veszprém Megyei Önkormányzat fenntartásában működő legnagyobb középfokú oktatási intézmény, melynek székhelye Pápa.

Az 16 000 m 2 területen elhelyezkedő épületkomplexum. 2008/2009-es tanévben átlagosan 1000 fő tanul itt. 2008. szeptember 1-jétől a Pápai Szakképzés Szervezési Társulás tagja vagyunk.

Az oktatás két, egymással összefüggő épületrészben folyik, melyhez kiszolgáló létesítmények, tornatermek, ebédlő is tartoznak. A szabadtéri mozgásra sportpályák állnak rendelkezésre. A távolabb lakó diákok elhelyezésére is lehetőség van, mert az iskola épületéhez egy négyszintes kollégium épület csatlakozik, ahol jelenleg az alsó két szinten fiúk, és a felső két szinten lányok laknak.

 

Az intézményben oktatott szakmák:

 

Szakmacsoport

Szakmunkás és technikus képzéseink

Tanműhelyek száma

Könnyűipari

Női szabó, ruhaipari technikus

3

Szolgáltatás

Fodrász

1

Elektrotechnika-elektronika

Villanyszerelő, erősáramú elektrotechnikus

3

Közlekedés

Autószerelő, karosszérialakatos

3

Gépészet

Mezőgazdasági gépszerelő, gépjavító, hűtő- és klimaberendezés-szerelő, karbantartó, vízvezeték- és víz készülékszerelő

5

Építészet

Kőműves, festő, mázoló, tapétázó

3

Faipar

Bútorasztalos, bútoripari technikus, faipari technikus

3

 

Az oktatási palettán megtalálható a hagyományos szakképzés, az érettségit is adó szakközépiskolai képzés, technikus képzés, szakmát tanulók részére az érettségi megszerzése, a felnőttképzés is.

A szakképző évfolyamok gyakorlati oktatását tanműhelyblokk szolgálja. A tanműhelyek felszerelése, a modern kornak megfelelő gépekkel történő berendezése az egyre szigorúbbá váló környezetvédelmi és egészségügyi előírások miatt óriási gondot okoz a szűkös anyagi körülmények között működő intézménynek.

A faipari szak, azon belül az asztalosok oktatása, Pápán már a kezdetekben, azaz 1883-ban elkezdődött. A szakmunkások oktatása mellé 1995-ben csatlakozott a faipari technikus képzés. Jelenleg hagyományos bútorasztalos és faipari technikus képzés van, illetve az új pedagógiai programnak megfelelően bútorasztalos és bútoripari technikus moduláris képzés folyik. A szakmunkás és szakközépiskolai tanulók gyakorlati képzését részben vagy teljesen biztosítani tudjuk az iskolában található faipari tanműhelyeinkben. Szakmunkás évfolyamnak kötelező utolsó évben külsős gyakorlati helyen lenniük. Tanműhelyünk rendelkezik két kézi műhellyel és egy nagy gépi műhelyrésszel.

Pár éve sikerült lecserélni a porelszívó berendezésünket, ezzel pormentes gyakorlatokon tudnak részt venni a tanulóink. Lapszabász körfűrésszel és marógéppel bővült a gépi berendezésünk állománya. Számítástechnikai órán az AutoCad rajzprogramot sajátítják el.

 

Szaktanáraink és szakoktatóink szakmailag jól felkészültek, több éves gyakorlati háttérrel rendelkeznek.

 

Feladatunknak tekintjük a korszerű faipari gépek oktatását, mert a munkaerő-piac megköveteli a csúcstechnikás berendezésekhez értő szakembereket. Célunk a változó ipari környezethez megfelelő szaktudású szakembereket bocsásson ki az iskola. A szakmunkás és technikus minősítőre és érettségi vizsgára készítjük fel a diákjainkat. Fontosnak tartjuk a diákok elméleti és gyakorlati szakmai tudása mellett az idegen nyelv elsajátítását is. A tanműhely számára CNC gép vásárlását tervezzük, a modulképzés pedagógiai programjába bekerült az oktatása.

 

Acsády Ignác Szakképző Iskola és Kollégium

Kemény Éva - igazgató

8500 Pápa, Erkel F. u. 39.

Telefon: (89) 313-055

www.acsady-papa.sulinet.hu

email: acsady@acsady-papa.sulinet.hu

 

DomoTrend Kft - Lakberendezés Európa neves design-muhelyeibol.

A Microsonic Hunter-1™ kifejezetten olyan eszköz, mely az impulzusszeru zajbehatás káros következményeitol (dörej-ártalom) óvja meg viselojét, míg csendes környezetben a kello hallást biztosítja.

AKE - A perfekt megoldás

Dunaker Kft - Alapítva 1986

105 hazai furészüzem gazdasági teljesítménye - 2010. - Megvizsgáltunk 105 hazai furészüzemet muködteto vállalkozást (60 kemény-lombos, 44 lágy-lombos, 1 fenyo-feldolgozó) a 2010-es évi teljesítményei alapján.

Fagazdasági felszámolás számláló - 2012.május - Összegyujtöttük a fagazdaság szakterületein muködo (muködött) Magyarországon bejegyzett cégeket, amelyeknél a 2012-es évben indult el a felszámolási, ill. végelszámolási eljárás.

Grube Kft

Zalaerdő Zrt - Erdészek az erdoért

Forestinvest.hu

Erdészeti gépek, eszközök, muszerek, kiegészítok kereskedelme.

ERFARET Tudásközpont

Magyar Belsőépítészet

FATUDAKOZÓ - az online faipari cégtár

KARDEX Kft - Erdészeti-faipari termelés, kereskedelem. Furészáru termelés: elsosorban bükk és tölgy. Belföldi, nemzetközi szállítás. Export-import tevékenység.

LEITZ Hungária Szerszám Kft
 A FATÁJ lapot kiadja a FAGOSZ
Minden jog fenntartva. All rights reserved.