FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken. Beszámolók, riportok, sajtószemle, ...
FELIRATKOZÁS FATÁJ-Online hírlevélre.
Kérem jelezze szakterületét, cégét, annak kapcsolóit.
Hivatkozás:
Ha felhasználja bármely cikket a FATÁJ-ból, hivatkozzon rá annak kapcsolójával is.

STIHL - nemzedékekre tervezve

FATUDAKOZÓ 5 éves a jelenlegi rendszer - segítünk keresni
Faipari gépek -> Stonewood Kft
HUNNIA FAGÉP - Jó magyarnak lenni!
FORMANCE Kft
FATÁJ nyitólap
FATÁJ archívum:

FATÁJ-online
médiaajánlat
pdf


FAGOSZ, Fagazdasági Országos Szakmai Szövetség
A FAGOSZ a FATÁJ kiadója.

Dr. Gerencsér Kinga: Fafeldolgozás mobil szalagfűrésszel
(A 2002-ben megjelent kiadvány online változata.)

Keres egy céget, intézményt, iskolát? Kezdje itt:
fatudakozo.hu
woodinfo.hu
woodinfo.eu
Akác
termékek
Magyar-
országról:
hungarobinia.hu
FAIPARI, ERDÉSZETI
apróhirdetések
DÍJMENTESEN

FAIPARI, ERDÉSZETI
szakkönyvek


Husqvarna Magyarország Kft - Erdészeti és kertészeti gépek kereskedelme. HUSQVARNA, JONSERED, PARTNER, GARDENA.

FAGOSZ filmtár a Hazai Erdésznél

Nemzeti kincsünk az erdő - 40 kisfilm

Erdészeti és Faipari Dolgozók Szakszervezete

Magán Erdotulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége

Országos Erdészeti Egyesület

Hobbi Faesztergálás


A pdf-ekhez az Acrobat Reader itt tölthető le:


2009-06-04

Faipari szakoktatás Kaposváron

Bemutatkozik a Kaposvári Építőipari Faipari Szakképző Iskola és Kollégium. Iskolánk mottója: A jövőnek képzünk!


Régi iskolaszárny


Új iskolaszárny

Iskolánk 1986. szeptember 1-jén született. Az első évek az iskolateremtés, a továbbiak az iskolafejlesztés, bővítés jegyében teltek el. Ez a folyamatos építkezés még ma is tart. Az öreg, eredetileg nyolc tantermes általános iskola így lett az építőipari és faipari szakképzés egyik régiós központja.

Arra törekszünk, hogy a gyakorlati oktatást, bármilyen változások következzenek is be a külső környezetben, mindig magas szinten, termelésszerű körülmények között tudjuk biztosítani, hogy tanulóink megfelelhessenek a munkaerőpiac elvárásainak.

Intézményünk pedagógusai tisztában vannak azzal is, hogy a magas szintű gyakorlati képzéshez szükséges a készségek, képességek, általános ismeretek fejlesztése. Közös célunk, hogy szakmailag képzett, emberileg érett, egészséges lelkű embereket neveljünk, akik büszkék magyarságukra, nemzeti hagyományainkra, de európainak is vallják magukat, és magukénak tekintik az Európai Unió normáit is.

 

A faipari területen a tanulók fejlődését 4 fő elméleti mérnök-tanár és 7 fő szakoktató segíti.

Tanműhelyünk rendelkezik az eredményes oktatáshoz szükséges kézi és gépi eszköz állománnyal. Kiemeljük gépeink közül a pályázati források segítségével beszerzett CNC marógépet, 5 fejes gyalugépet valamint, vákuumszárító berendezést, melyeken keresztül tanulóink a korszerű faipari technológiával helyben ismerkedhetnek.

Az elmúlt időszak informatikai fejlesztésének eredményeként iskolánk 3 számítástechnika szaktanteremmel rendelkezik, interaktív táblákkal felszerelve. Az informatikai termek egyike kimondottan faipari "CAD" terem, ahol technikusaink és szakközépiskolás tanulóink a Pro Desktop program, és más faipari szoftverek használatán keresztül a bútortervezéssel is ismerkedhetnek.

Büszkék vagyunk arra, hogy a faipari szakmai előkészítő érettségi tantárgyak országos versenyén (SZÉTV) iskolánk tanulói az utóbbi 10 évben folyamatosan kiemelkedően szerepeltek, az első 10 helyezett között végeztek. Az 2008/2009 évtanévben meghirdetett versenyen tanulónk 2. helyezést ért el. A megelőző években 1 helyezést 2 alkalommal, 2. helyezést 2 alkalommal, 4. helyezést 1 alkalommal, 5. helyezést 3 alkalommal, 6. helyezést 1 alkalommal szereztek diákjaink.

 

Iskolánkban három műszaki szakterületen folyik oktatás:

Szakiskolai Tagozat

Építészeti szakterület

- Bádogos és Épületbádogos

- Burkoló

- Építménybádogos

- Épületburkoló

- Épület-és építménybádogos

- Festő-mázoló és tapétázó

- Kőfaragó, műköves és épületszobrász

- Kőműves

- Szobafestő-mázoló és tapétázó

- Ács-állványozó

 

Faipari szakterület

- Asztalos

- Bútorasztalos

- Kárpitos

 

Gépészeti szakterület

- Energiahasznosító berendezés szerelője

- Épületgépészeti csőhálózat- és berendezés-szerelő

- Gázvezeték-és központi szerelő

- Hűtő- és klímaberendezés szerelő, karbantartó

- Központfűtés- és csőhálózat-szerelő

- Vízvezeték- és központi-szerelő

 

 

Szakközépiskolai Tagozat

(érettségi vizsgára felkészítő 9.-12. osztály

Műszaki szakterület

- Építészeti szakmacsoport

- Faipari szakmacsoport

Szakterület nélküli

- Labdarúgó osztály

 

 

Technikus képzés

- Magasépítő technikus képzés

- Fa és bútoripari technikus képzés

 

Iskolánkban a tanulói létszám a 2008/2009 tanévben, 28 osztályban 733 fő volt. A tanműhelyben 261 tanuló kapott gyakorlati képzést.


Gyakorlati képzés

Az intézmény elméleti oktatásra szolgáló iskolaépülete 3400 m 2 alapterületű. 14 osztálytermet, 11 csoporttermet, 5 szaktermet, 2 tanári szobát, 8 szertárat, 1 laboratóriumot, 8 irodát, 1 aulát, könyvtárat és 3 raktárhelyiséget foglal magában a szükséges kiszolgáló helységekkel együtt. Tornacsarnok és több labdarúgópálya szolgálja a testnevelést és a labdarúgók képzését. Az eddig felsorolt épület együttes egészült ki az 59 férőhelyes kollégiummal.

A faipari szakmák oktatására egy 600 m2 alapterületű tanműhely áll rendelkezésre. Az építőipari-szerelő szakmák oktatására 800 m2 alapterületű tanműhely, valamint a 2005-ben átadott 300 m2-es tanudvar szolgál.


A kollégium

Iskolánk aktív tagja a Kaposvári Térségi Szakképző Központnak, ahol tanulóink a gyakorlatban ismerhetik meg az intézmény faipari csúcstechnológiát képviselő gépparkját.

 

Építőipari, Faipari Szakképző Iskola és Kollégium

7400 Kaposvár, Cseri út 6.

Telefon: (82) 318-213

Telefax: (82) 320-749

www.epitoipari-kap.sulinet.hu

email: epitoipari@epitoipari-kap.sulinet.hu

 

DomoTrend Kft - Lakberendezés Európa neves design-muhelyeibol.

A Microsonic Hunter-1™ kifejezetten olyan eszköz, mely az impulzusszeru zajbehatás káros következményeitol (dörej-ártalom) óvja meg viselojét, míg csendes környezetben a kello hallást biztosítja.

AKE - A perfekt megoldás

Dunaker Kft - Alapítva 1986

105 hazai furészüzem gazdasági teljesítménye - 2010. - Megvizsgáltunk 105 hazai furészüzemet muködteto vállalkozást (60 kemény-lombos, 44 lágy-lombos, 1 fenyo-feldolgozó) a 2010-es évi teljesítményei alapján.

Fagazdasági felszámolás számláló - 2012.május - Összegyujtöttük a fagazdaság szakterületein muködo (muködött) Magyarországon bejegyzett cégeket, amelyeknél a 2012-es évben indult el a felszámolási, ill. végelszámolási eljárás.

Grube Kft

Zalaerdő Zrt - Erdészek az erdoért

Forestinvest.hu

Erdészeti gépek, eszközök, muszerek, kiegészítok kereskedelme.

ERFARET Tudásközpont

Magyar Belsőépítészet

FATUDAKOZÓ - az online faipari cégtár

KARDEX Kft - Erdészeti-faipari termelés, kereskedelem. Furészáru termelés: elsosorban bükk és tölgy. Belföldi, nemzetközi szállítás. Export-import tevékenység.

LEITZ Hungária Szerszám Kft
 A FATÁJ lapot kiadja a FAGOSZ
Minden jog fenntartva. All rights reserved.