FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Erdei utakon Reviczky Gáborral – 277., 2025/15.

A sünbarát kert kialakítása / Erdő Ernő bácsi meséi – Az aljnövényzet / Téli csapadékhiány, legyengült tavaszi erdő / Nemzeti Kincsünk az Erdő – Erdei patakok, források, vízesések / A vadászhivatás életmód / Agancshullajtás után – a gímszarvas agancs jellemzői

A sünbarát kert kialakítása

Korábban már vendégeskedtek sünök, műsorunkban, akkor azonban a megmentett, zárt helyen tartott példányaikkal foglalkoztunk. Ezúttal a természetes életterükről, és a tavaszi aktivitásukról ejtünk szót.

Erdő Ernő bácsi meséi – Az aljnövényzet

A fák alatt található, a talajon lakó kicsiny növényeket hívjuk együttesen aljnövényzetnek. Ide tartoznak például a bokrok, virágok, gombák, mohák, páfrányok. Ezek a növények árnyékolják a földet, ezzel megvédve azt a kiszáradástól.

Téli csapadékhiány, legyengült tavaszi erdő

Az ország középső vidékére látogatunk. Az időjárás nem volt kegyes stábunkkal, hiszen egy kiadós esőzés közepette érkeztünk meg a helyszínre; ez azonban apropót is kínált számunkra. Bár igaz, hogy a felvétel napján esett az eső, sajnos egyre inkább elmondható, hogy a csapadék hiánya és a melegedő klíma kezd uralkodóvá válni Magyarországon. Ez jelentős hatást gyakorol az erdőre.

Nemzeti Kincsünk az Erdő – Erdei patakok, források, vízesések

Az erdő életében a víz meghatározó szerepet tölt be. Tápanyagként és oldószerként alapvető fontosságú a növények életében. Az erdő ezen felül a vízmozgások természetes szabályozója is.

A vadászhivatás életmód

Hetényegyháza környékén csatlakoztunk két vadászhoz, akik a vérebezés témája kapcsán avatták be stábunkat egy vadász mindennapjaiba. Ezen felül bemutatták azt a tanulási folyamatot és hitvallást is, amely a vadász-szívű embert folyamatosan motiválja.

Agancshullajtás után – a gímszarvas agancs jellemzői

A tavaszi időszak az újrakezdésről szól. Így van ezzel az állatvilág is. A gímszarvasok esetében is egy új periódus indul, hiszen egy újdonsült agancs felrakása kezdődik ekkor. Ehhez persze előbb a régi fejéket le kell vetni. Ismerjük meg behatóbban a levetett agancs tulajdonságait.

A teljes műsor (26:00)

– A sünbarát kert kialakítása
– Erdő Ernő bácsi meséi – Az aljnövényzet
– Téli csapadékhiány, legyengült tavaszi erdő
– Nemzeti Kincsünk az Erdő – Erdei patakok, források, vízesések
– A vadászhivatás életmód
– Agancshullajtás után – a gímszarvas agancs jellemzői

Forrás: Hazai Vadász
Szerkesztette: MM

Előző cikk

SOE: Út a „zöldebb” jövő felé

Következő cikk

Erdőtelepítés és fásítás támogatása



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések