Gyermekek táborozása a Verga Zrt.-nél / Erdők ölelésében – a Gesztesi Várnál jártunk / Történelmünk nyomában – Balatoncsicsó élő hagyományai / Vadvilág – Szarvasaink július végén
Gyermekek táborozása a Verga Zrt.-nél
A természet közelsége, az élmények ereje és az összefogás öröme találkozik a veszprémi erdészek karitatív gyermektáborában. A néhány napos program során a résztvevő gyerekek játékos formában ismerkedhetnek meg az erdő élővilágával, miközben felejthetetlen közösségi élményekkel is gazdagodnak.
Erdők ölelésében – a Gesztesi Várnál jártunk
A Vértes erdeinek ölelésében áll egy vár, mely évszázadokon át fontos szerepet töltött be: nemcsak a környéket ellenőrizte, hanem a térség történelmi eseményeinek is tanúja volt. Várgesztes vára ma már nem csupán történelmi emlék, hanem a múlt és a jelen találkozásának különleges helyszíne.
Történelmünk nyomában – Balatoncsicsó élő hagyományai
Szakrális helyeink bemutatásának következő állomása Balatoncsicsó, ahol egy évszázados múltú templom mellett, más ma és élő hagyományokat is megismerhetünk.
Vadvilág – Szarvasaink július végén
Július derekán az erdők és rétek fölött remeg a forró levegő. A nyári hőség próbára teszi az élővilág minden lakóját, köztük a szarvasokat is. A nappalok hosszúak, a tűző napsütésben azonban ritkán mutatkoznak. A nagy meleget árnyas erdőkben, sűrű bozótosokban vagy hűvös patakok közelében vészelik át, és inkább a kora reggeli, illetve az esti órákban indulnak táplálékot keresni.
A teljes műsor (26:00)
– Gyermekek táborozása a Verga Zrt.-nél
– Erdők ölelésében – a Gesztesi Várnál jártunk
– Történelmünk nyomában – Balatoncsicsó élő hagyományai
– Vadvilág – Szarvasaink július végén
Forrás: Hazai Vadász
Szerkesztette: MM
