2011-10-11

Chile faipari adatai

Az év első nyolc hónapjában összesítve 4.022,5 millió USD-nyi faipari terméket exportált Chile, ami 31,9%-os növekedés a tavalyi év ugyanazon időszakához képest. A Faipari Intézet (Infor) adatai szerint idén akár a 6 milliárd dollárt is elérhetik az ágazat eladásai.

A cikk megosztása:Megosztás az IWIW-en Megosztás a Facebook-on


Az Infor vezérigazgatója Hans Grosse tájékoztatása szerint "az augusztusi kivitel értéke a chilei faipar eddigi legmagasabbja, 12,2%-al több mint 2010 augusztusában és 26,8%-al több mint 2011 júliusában".

 

A javulás elsősorban a legfontosabb termékek kivitelmennyiségének jelentős növekedésével magyarázható.

 

A cellulózkivitel 41,3%-al nőtt 2010 augusztusához képest, a lemezáruk exportja 39,7%-al, a fűrészáruké 32,8%-al, a papírárué 29,2 és a faforgácsé 26,1%-al.

 

Grosse szerint figyelembe véve az idei év eddigi exportmutatóit, az elmúlt évek tendenciáját, amely szerint az utolsó negyedévben megugrottak az eladások, valamint a világpiaci árak alakulását, 2011-ben az összkivitel meg fogja haladni a 6 milliárd dollárt.

Forrás: Chile gazdasága

 

 

Ha tetszett a cikk ossza meg ismerőseivel: Megosztás az IWIW-en Megosztás a Facebook-on