2012-05-30

Tűz ütött ki egy vásárosnaményi faipari üzemben

Tűz ütött ki péntek délután Vásárosnaményban egy használaton kívüli faipari üzemben; személyi sérülés nem történt - közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője.

A cikk megosztása:Megosztás az IWIW-en Megosztás a Facebook-on


Takács Judit elmondta: az eddigi adatok szerint faapríték gyulladhatott meg az egyik, húsz méter magas futószalagon.

 

Péntek délután tűzről érkezett riasztás. Vásárosnaményban az üzemen kívüli Interspan faipari üzem területén egy szállítószalagon faapríték gyulladt ki. A 20 méter magasságban lévő szállítószalag 150 m-en égett. A riasztási fokozat 3-as kiemeltre lett minősítve. Vásárosnamény önkéntes tűzoltó egységei, Kisvárda Hivatásos Tűzoltó Parancsnokság 2 db gépjárművel, vízszállítóval és 1 db létrával, Mátészalka Hivatásos Tűzoltó Parancsnokság 2 db gépjárművel, Nyíregyháza Hivatásos Tűzoltó Parancsnokság létrával vonult a helyszínre. A Katasztrófavédelmi Műveleti Szolgálat és a megyei igazgató a helyszínre érkezett és átvette azonnal a tűzoltás irányítását.

 

A tüzet 16 óra 4 perckor eloltották. A rendőrség is a helyszínre érkezett. A tűzoltók az utómunkálatok során a felhevült fémszerkezeteket, gépeket hűtötték. A futószalag melletti épület tetejéről 12 db sűrített oxigén palackot és 1 db acetilén palackot hoztak le a tűzoltók, melyek közvetlen hőhatásnak nem voltak kitéve. A tűzesetnél személyi sérülés nem történt.

 

A tűz keletkezési okát tűzvizsgáló bevonásával vizsgálják.

Forrás: MTI

 

Ha tetszett a cikk ossza meg ismerőseivel: Megosztás az IWIW-en Megosztás a Facebook-on