2013-12-10

365 szánkóból készült a MÜPA karácsonyfája

A Művészetek Palotája idén egy 11 méter magas, 365 szánkóból épült karácsonyfával ünnepel, így nem csak nappal, de éjjel is új dísszel gazdagodik Budapest. A Hello Wood különleges installációja vízkeresztig lesz látható a Müpa előtt, azután a szánkókat a Telekom jóvoltából az SOS Gyermekfalu lakóinak adományozzák.

Megosztás:
Megosztás a Facebook-on
Megosztás az IWIW-en


A Hello Wood tagjai az épület előtt egy héten át építették a faszerkezetre rögzített, 11 méter magas, 365 szánkóból álló karácsonyfát, melynek belsejébe belépve bárki megtekintheti az izgalmas szerkezetet.

A szánkókból épült karácsonyfa belsejébe is belépve le kell húzni a fejünket és egyszerre csak két ember fér el benne, ráadásul a fény is vakít kissé, de mindenesetre izgalmas élmény.

Nem véletlen az alkotócsoport kiválasztása, az intézmény ugyanis stratégiailag fontos céljának tekinti az innováció támogatását. Ennek egyik fontos eleme az évszakos programokhoz illeszkedő installációs program, melynek révén a fiatal képző- és iparművészek is bemutatkozhatnak a Müpában.

Forrás: SzeretlekMagyarország