2014-09-19

Bútorgyártó cég nagyberuházása indul Zalaegerszegen

A város déli ipari parkjában vásárolt több mint négy hektáros területen, 500 millió forintot meghaladó beruházással épít gyárat Zalaegerszegen a Nova Bútor Kft. - közölte a zalai megyeszékhely polgármestere pénteken.

Megosztás:
Megosztás a Facebook-on

 


Gyutai Csaba a zalaegerszegi közgyűlés előző napi döntéseiről szóló sajtótájékoztatón beszélt egyebek között arról is, hogy a közeli Nován már évek óta jelenlévő vállalkozás kedvezményes áron, 35 millió forintért vásárolta meg az építkezéshez szükséges területet.

A cég vállalása szerint minimum 510 millió forint beruházással hozza létre a gyártóüzemet, ahol két éven belül legalább száz embert foglalkoztat majd, és a két év alatt összesen 560 millió forintos árbevételt is garantál.


 

Forrás: MTI