2015-11-19

Robbanás volt egy máramarosi bútorgyárban

Két ember sérült meg a tűzben, amely a robbanást követte: enyhe füstmérgezést kapott a férfi, aki a másik sérültet akarta kimenteni.

Megosztás:
Megosztás a Facebook-on


Fotó: mediafax.ro

Robbanás volt a területén, majd kigyulladt szerdán délután a máramarosszigeti Plimob bútorgyár. A megyei katasztrófavédelem szerint egy fűrészportartálynál mechanikus úton keletkezett szikra okozta a robbanást. 

 

Egy közelben tartózkodó ember első és másodfokú égési sérüléseket szenvedett a kezén és az arcán, egy másik férfi pedig enyhe füstmérgezést kapott, amikor bement az égési sérült után. Egyikük állapota sem életveszélyes, közölte a megyei munkafelügyelőség hozzátéve, hogy a cég törvényesen alkalmazta mindkettejüket.

 

A tüzet a cég saját tűzoltói és a katasztrófavédelem mozgósította katonai tűzoltók közösen oltották el nagyjából egy óra alatt. A tűz egy szűrőállomásban okozott nagyobb kárt.

Forrás: FőTér