2018-08-23

VIII. Erdészeti Nyílt Nap az Egererdő Zrt-nél, szeptember 4. Eger

Az Egererdő Zrt szakemberei az Érsekkert területén található standoknál közérthetően mutatják be az egri óvodások, általános iskolások és lakosok számára az erdei élővilágot, az erdész sokrétű munkáját és az erdőgazdaság tevékenységét.

Megosztás:
Megosztás a Facebook-on

 

 

Már több száz gyerkőc részvételét regisztrálta az Egererdő Zrt. az Erdészeti Nyílt Napokra, melyet Egerben 2018.09.04-én, kedden, Mátrafüreden pedig 2018.09.28-án, pénteken tartanak.

Ízelítőként az állomások témáiból:

Erdei melléktermékek: A faanyagon kívül nagyon sok hasznos dolgot ad nekünk az erdő, pl.: erdei gyümölcsöket, gombákat, vesszőt, fenyőlombot tobozt és még sorolhatnám. Ezek a kincsek mind megjelennek az Egri Erdészet standján.

Vadgazdálkodás: Az erdőben élő vadak életével és a hozzájuk kapcsolódó feladatokkal ismerkedhetnek meg a gyerekek a vadász kollegák által összeállított standon. A kiállított trófeák, preparátumok, élő vadászkutyák és a vadászíjak mindig nagy sikert aratnak.

Fatermékek: Az erdő nemzeti kincsünk, a belőle származó faanyag minden egyes részét felhasználjuk. Sokszor nem is gondolnánk, hogy milyen sokféle tárgy készül belőle, ami a hétköznapi életünkkel összefonódik. Játék, bútor, ajtó, ablak, parketta, papír, stb. Ahhoz, hogy ezek a termékek elkészülhessenek sok-sok munkafázison kell átesniük., melyre rávilágítanak a Mátraparkett üzemünk kollegái!

 

Regisztráció:

Egerbe:  rendezveny@egererdo.hu 

Mátrafüredi rendezvényre: Mátravasút forgalmi iroda: +36 (37) 312-447 telefonszámon.

 

Forrás: ...

Kapcsolódó:

 

VII. Egererdő Nyílt Nap volt Egerben az Érsekkertben FATÁJ 2017-09-06

Erdészeti Nyílt Nap Eger FATÁJ 2015-09-11

III. Mátrai Erdészeti Nyílt Nap / Kisvasutak Napja FATÁJ 2014-09-09

Erdészeti nyílt napot tart az Egererdő FATÁJ 2012-08-29

I. Erdészeti Nyílt Nap az egri Érsekkertben FATÁJ 2011-09-07

Erdészeti Nyílt Nap az EGERERDŐ Zrt. szervezésében FATÁJ 2011-08-03