|
|||||||
FATÁJ archívum:
FATÁJ-online
A pdf-ekhez az Acrobat Reader itt tölthető le: |
2009-01-22
Pályázati konferencia asztalosoknak, február 11. Göd 2009-es pályázati lehetőségek az asztalos szakma részére konferencia az Anest Zrt. szervezésében.
Időpont: 2009. február 11. Helyszín: Pólus Palace Thermal Golf Club Hotel*****, Göd
Program: 8:45-9:00 Regisztráció, reggeli 9:00-9:10 A konferencia megnyitása (Cselényi Krisztina) 9:10-10:20 HUF EUR CHF hitel? Visszafizessük vagy kérjünk még? Lesz-e a faiparnak megrendelése? Mi lesz a faipari kis- és középvállalkozókkal 2009-ben? Lesz-e kormányzati mentőcsomag, s ha igen, milyen? (Ligetfalvi Gábor) 10:20-10:40 Kávészünet 10:40-12:40 Milyen előnyös pályázati lehetőségek nyíltak meg 2009-ben? (Kiss János, Glósz és Társa Kft.) 12:40-13:20 Ebéd 13:20-tól egyéni konzultációk
A részvételi díj 9.990 Ft + áfa, mely tartalmazza a konferencia teljes anyagát, a frissítőket, a kávét és az ebédet is. Az OAFSZ, illetve a Bútorszövetség tagjainak, valamint az Anest Zrt. törzsvásárlóinak a részvételi díjból 10% kedvezményt nyújtunk. A részvétel lemondását legkésőbb 2009. február 5-ig tudjuk díjmentesen elfogadni. A mellékelt jelentkezési lapot legkésőbb 2009. február 5-ig a 27/531-070-es faxszámra küldje vissza! Jelentkezési lap (doc) ; Jelentkezési lap (pdf)
Az Anest Zrt. és a Glósz és Tsa Kft. együttműködésének eredményei az elmúlt 3 évben: 60 db nyertes asztalos-faipari pályázat; 420 M Ft elnyert, vissza nem térítendő támogatás; 1,5 Mrd Ft asztalos-faipari gépbeszerzés.
A projekt jelentős mértékben javítja az eszköz megtérülését. A vételár 30-50%-a viszonylag rövid időn belül megtérül, de a pályázat nem alkalmas előfinanszírozásra, azt saját vagyonból, vagy lízingből kell biztosítani. Egyszerűsödtek a dokumentációk is, kevesebb, és egyszerűbb mellékletekre van szükség, a hangsúly áthelyeződött a pályázat előkészítési szakaszára. A faipari vállalkozások pályázati igényétől számítva 4-6 hónapon belül hozzájuthatnak a támogatáshoz, a pályázat elbírálásának határideje pedig 30-45 nap lehet, amit csak a hiánypótlás hosszabbíthat meg 15 nappal. A biztosítékadási kötelezettséget jelentősen egyszerűsítették: 50 M Ft támogatási összegig nem kell biztosítékot nyújtani. A kedvezmények miatt egyszerűbb lesz a támogatást megnyerni, mint lízinghez vagy a hitelfinanszírozáshoz jutni. Megemelték az egy pályázaton belül elnyerhető összeget a közép-magyarországi régióban 10 M Ft-ról 20 M Ft-ra, a vidéki régióban 20 MFt-ról, 50 M Ft-ra. A támogatás elnyerésének lehetőségét differenciáltabbá tették: minél fejletlenebb egy település, annál magasabb lett a támogatási százalék. Változtak a jogosultsági feltételek is: ennek értelmében A másik lehetséges konstrukció nem az árbevételt tekinti elszámolási alapnak, hanem az alkalmazotti létszám megtartását. A pályázó pedig a pályázati idő végén döntheti el, hogy melyik a számára kedvezőbb elszámolási alap. A feltételek adottak, ebben a gazdasági helyzetben "csak" a fennmaradó 50-70% önrész megteremtése róhat terhet a vállalkozó vállára.
Eszköz beszerzés Az "A" jelű pályázatok tartalmazzák az eszköz beszerzéshez igényelhető támogatást, melynek a neve GOP 2009 2.1.1/A. Ezeken az egyszerűsített eszközbeszerzési pályázatokon már 30 nap alatt nyerni lehet, egy vámtarifaszám listán rögzített, új és legfeljebb 3 éves életkorú eszköz beszerzéshez támogatást. Az elnyerhető támogatás összege 1-50 M Ft, aránya 30-50% lehet a vidéki vállalkozások esetében. A benyújtandó pályázatok kombinálhatóak, mert kibővítették a listán szereplő eszközöket hardver- és szoftverfejlesztésre, hogy az informatikai fejlesztést is végre tudják hajtani a vállalkozók az eszközbeszerzés mellett. Pest megyében a támogatás aránya harminc százalék lehet, 1-20 millió forint között. Nem kell biztosítékot nyújtani, és a fenntartási (vállalási) időszak 2 év. A döntés jogosultsági alapon történik. Ez a pályázat azoknak ajánlható, akik legfeljebb 150 millió forint összegű eszközt kívánnak beszerezni. A forrás február 13-tól, december 15-ig igényelhető, és aki jogosult rá, az nyer.
Komplex fejlesztés A "B" jelű pályázatokon komplex fejlesztéshez igényelhető támogatás (KMOP 2009 1.2.1/A). Ezek együttesen építkezést, informatikai beruházást, eszközbeszerzést, tanácsadást, minőségbiztosítási fejlesztést, piacra jutási kiadásokat, oktatást és betanítást tartalmaznak. Az elnyerhető támogatás összege 20-150 M Ft-ig terjed, a támogatási arányok ugyanazok, mint az előző pályázat esetében. A vállalási kötelezettség 3 év. A két lehetőség közötti különbség, hogy ez utóbbinál a beérkező pályázatokat pontozzák, a pontozás szerint pedig rangsort állítanak, és egy évben egyszer döntenek. Aki benn van a keretben, az nyer. Februártól - márciusig lesz benyújtható.
Információ: Mikrovállalkozás: 10 fő alatti létszám, 750 millió árbevétel Kisvállalkozás: 10 - 50 fő alatti létszám, 2,5 milliárd árbevétel Középvállalkozás: 50-250 fő közötti létszám, 12,5 milliárd árbevétel Anest Zrt. |
| |||||
|