DÍJMENTESEN

szakkönyvek

2019-08-27

Korongvadász világbajnokság: előkelő helyezéseket szereztek a magyarok

Egyéniben és csapatban is jól szerepeltek sportolóink a rangos nemzetközi versenyen. Az úgynevezett gyorsított korongvadász versenyen 35 ország több mint 700 sportolója vett részt.

Megosztás:
Megosztás a Facebook-on

Negyedik helyezést értek el a vasárnap zárult 16. FITASC Compak Sporting Világbajnokságon a csapatok viadalában a magyar férfi versenyzők. A Szerdahelyi András, Varga András, Jéri Tamás alkotta hármas 572 pontot teljesítve szerezte meg a negyedik helyet a győztes Oroszország (581 pont), a második helyezett spanyol csapat (579 pont) és a bronzérmes Franciaország (574 pont) mögött.

Egyéni összetettben korábbi világ- és Európa-bajnok koronglövőnk, Szerdahelyi András ért el kiemelkedő eredményt: holtversenyben 7. lett a több mint 700 versenyző közül. Az Európa-bajnok Varga András ugyancsak holtversenyben a 12., a szintén világ- és Európa-bajnoki címmel rendelkező Jéri Tamás holtversenyben a 33. helyet szerezte meg.  A kategória győztese a francia Charles Bardou lett, második az orosz Ajaal Makarov, míg harmadikkét a litván Virgilijus Grybe végzett.

A férfi veteránoknál Farkas Mihály szerepelt jól: a 6. helyet szerezte meg a több mint negyven induló közül.

Egy versenyző gyakorol a 16. korongvadász-világbajnokságon a Pest megyei Galgamácsán 2019 augusztus 21-én. Fotó: MTI / Máthé Zoltán

A 16. FITASC Compak Sporting Világbajnokságot augusztus 22. és 25. között rendezték a Pest megyei Galgamácsán. A versenynek a Pilisi Parkerdő Zrt. Gödöllői Erdészete adott otthont. A Magyar Vadászlövészek Egylete szervezésében zajló és az "Egy a természettel" Nemzetközi Vadászati és Természeti Kiállítás programsorozatába illeszkedő, úgynevezett gyorsított korongvadász versenyen 35 ország több mint 700 sportolója vett részt.

A FITASC Compak Sporting világbajnokság gyorsított korongvadász-verseny, amelyen az indulóknak egyrészt életszerű szituációkban kell bizonyítaniuk fegyverhasználati jártasságukat, másrészt napi ötven, vagyis négy nap alatt kétszáz korongot kell lőniük.

Egy versenyző egy nap tíz lőállásból teljesíti az ötven korongot. A galgamácsai világbajnokságon nyolc, egymástól elkülönülő pályarészen lőnek a résztvevők. A viadalon újdonságként kipróbálhatnak egy élőgalamb-lövészetet szimuláló sportágat, az úgynevezett szárnyas koronglövészetet.

Forrás: Parkerdő, MTI

Az esemény FB olalán a versenyről sok fénykép található.