FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Vigyázzunk a magyar erdőkre

Az erdőjárók azzal tudnak leginkább hozzájárulni az egészséges erdő fenntartásához, ha mindenki hazaviszi magával a természetjárás közben keletkezett szemetét, a legapróbb, jelentéktelennek tűnő hulladékot is beleértve – hívta fel a figyelmet a megelőzés fontosságára, az erdei életközösség megóvására Szentpéteri Sándor erdőkért felelős helyettes államtitkár a Tisztítsuk meg az Országot program pilot projektjének záró eseményén.


Fotók: Fekete István

Magyarország Kormánya forrást biztosít ahhoz, hogy az Agrárminisztérium, az Innovációs és Technológiai Minisztériummal együttműködve megtisztítsa az állami erdőgazdaságok erdőterületeit és a nemzeti park igazgatóságok területeit az illegálisan lerakott hulladéktól. A program pilot projektje sikeresen lezárult, melynek részét képezte a Pilisi Parkerdő Zrt. több, mint 3 hektáros erdőfoltja, ahol az erdőgazdaság munkatársai, közfoglalkoztatottakkal karöltve egy hét alatt 170 köbméter illegális hulladéktól tisztították meg a területet.

Az Agrárminisztérium helyettes államtitkára elmondta, hogy az állami erdőgazdaságok felmérték a főként erdők szélén található illegálisan lerakott hulladék mennyiségét, ami megközelítette a 50 ezer köbmétert. Az összegyűjtésnek, elszállításnak és az elhelyezésnek a költsége meghaladja a 1,5 milliárd forintot. Mint ismertette a legtöbb illegálisan lerakott szemét a főváros környéki parkerdőkben található, – közel 13 ezer köbméter – ezért az ország hulladékmentesítésben kiemelkedő a Pilisi Parkerdő erdészeinek munkája.

Szentpéteri Sándor hangsúlyozta, ahhoz, hogy egy tiszta országban élhessünk két eszköz lehet a segítségünkre: a szemléletformálás, és a megelőzés. Utóbbi célt szolgálja például a Hulladék Radar nevű, ingyenesen letölthető mobil alkalmazás is. Az erdők és nemzeti parkok megtisztítása szervesen kapcsolódik az agrártárca Országfásítási Programjához, amellyel nemcsak az erdőterület növelését céloztuk meg, hanem a minőségi erdők fenntartását is. Az emberi terhelés csökkentése, a hulladék elszállítása jelentősen hozzájárul az egészséges erdők fenntartásához, nagymértékben javítja az ország környezeti állapotát.

Forrás: AM Sajtóiroda

Előző cikk

Guruló kis faházak millió eurós sikerei

Következő cikk

A magyar erdőkről, erdészekről beszélt az OEE elnöke



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések