FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Kerékpáros paradicsom a Börzsönyben

Kerékpáros paradicsomot hoznak létre a Börzsönyben, ahol a családok és sportolók is találnak majd kikapcsolódási lehetőséget; az Ipoly Erdő Zrt. és az Aktív- és Ökoturisztikai Fejlesztési Központ (AÖFK) 1,5 milliárd forintos beruházása 2022 végére készül el, a fejlesztések között erdei utak újulnak meg, hegyi kerékpáros ösvény és e-bike kerékpárkölcsönző, valamint játszótér épül – közölte a balassagyarmati székhelyű Ipoly Erdő Zrt. kommunikációs vezetője.

Osztrozics Dóra elmondta: a projekt központi eleme a kerékpáros turizmus fejlesztése, mint a térség felzárkóztatásának egyik kulcskérdése. Mivel a térségben nagymértékű a kerékpáros forgalom növekedése, hiánypótló beruházásként hozzák létre a kerékpáros és a gyalogos turizmushoz szükséges infrastrukturális- és szolgáltatásfejlesztési elemeket Zebegény, Köves-tető (Nagymaros külterülete), Farkas-völgy, valamint a Királyrét-Diósjenő szakaszokon – tette hozzá.

Erdei utak újulnak meg, hogy a térségbe érkező kerékpárosokat megfelelő körülmények fogadják, az épülő hegyi kerékpáros ösvény pedig a sportolók teljes körű igényeit szolgálja majd.

A szabadidős céllal érkező családok minőségi szórakozását segíti a királyréti játszótér felújítása és a Diósjenőn épülő új játszótér is. Az e-bike kerékpárkölcsönző hálózatot segítségével a látogatók nagyobb területet fedezhetnek fel a Börzsöny természeti csodáiból. A fejlesztés keretében ezen felül a gyalogos és kerékpáros forgalom meghatározására alkalmas forgalomszámlálókat is beszereznek.

Osztrozics Dóra ismertette: Budapest közelében, a Dunakanyartól északra emelkedő Börzsöny központi része az úgynevezett Magas-Börzsöny, amely Magyarország legérintetlenebb hegyvidéke. “Sziklagyepes gerincek, zord andezittornyok, kőmezők, mély szurdokvölgyek és csobogó patakok bújnak meg a Csóványos körüli sűrű erdőben”, ezekre az egyedülálló természeti adottságokra, a térség kultúrtörténeti értékeire, valamint az ökoturisztikai lehetőségekre alapozva indított közös fejlesztést az AÖFK és az Ipoly Erdő Zrt. – tette hozzá.

Forrás: MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Előző cikk

Bővült a budakeszi környéki erdők turisztikai kínálata

Következő cikk

Az erdőgazdálkodás jövője került fókuszba Napkoron



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések