FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Átadták a Somoshegyi kilátót

Idén újabb jelentős ökoturisztikai fejlesztések indulhatnak el a magyar erdőkben, ennek egyik állomása a kedden átadott Somoshegyi kilátó, ahonnan új szemszögből szemlélhetjük a Balatont a Keszthelyi-öböltől a Tihanyi-félszigetig. A SEFAG Zrt. kezelésében lévő, 46 millió forintos támogatásból épült, 16 méter magas fakilátó Balatonberényben, a 76-os főút mentén várja a természetjárókat. 

Az ünnepélyes átadón Zambó Péter, az Agrárminisztérium erdőkért felelős államtitkára elmondta, a „21. században, a klímaváltozás, az urbanizáció korszakában szükség van rá, hogy felkapaszkodjunk egy új kilátópontra, és onnan új szögből, új szemlélettel tekintsünk erdeinkre, mert a társadalomnak nagyobb szüksége van az ökoszisztéma szolgáltatásaira, mint valaha.”

Hangsúlyozta, az Agrárminisztérium a mezőgazdasági ágazaton belül a továbbiakban is kiemelt figyelmet fordít az erdők kezelésére, különösen az állami erdőgazdaságok által kezelt egymillió hektárnyi állami erdőre.

Az államtitkár emlékeztetett, hogy a hazai erdőgazdaságok az elmúlt évtizedben az ökoturizmus fejlesztésének motorjai voltak, az általuk kezelt területen 27 milliárd forintnyi beruházás valósítottak meg. Ezek a fejlesztések nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy évente 45-50 millió alkalommal látogatták meg hazai erdeinket és így az egyik legfontosabb belföldi turisztikai célponttá váltak- emelte ki.

Dr. Seregi János, a Magyar Természetjáró Szövetség elnökhelyettese arról beszélt, hogy 2012 óta a partner erdőgazdaságokkal együttműködve összesen több mint 6 milliárd forint fejlesztést hajtottak végre az ország egész területén.

Fehér István, a SEFAG Zrt. vezérigazgatója kiemelte, a most átadott kilátón kívül több fejlesztést terveznek: felújítják a Desedán az arborétumba vezető faszerkezetű hidat, az országos műemlékvédelem alatt álló Kereki várat, illetve fejleszteni akarják az oda vezető gyalogos túraútvonalat is.

A SEFAG Zrt., a Magyar Természetjáró Szövetség, illetve a Magyar Turisztikai Ügynökség Zrt. konzorciumi együttműködésben létrejövő „Somogy bejárható varázsa” elnevezésű projekt összesen 213 millió forintból valósul meg.

forrás: AM Sajtóiroda

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Előző cikk

A fűnyíróválasztás aranyszabályai 

Következő cikk

Nemzetközi erdőgazdasági együttműködés




(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Exit mobile version