Gazdasági és “zöld” hatása is lehet az egyre népszerűbb egészségmegőrző technikának. A “zöld egészség” jegyében másodszor képez hazánkban erdőfürdő-vezetőket Európa egyik vezető erdőterápiás intézete.
A tavalyi képzés sikerén felbuzdulva, 2023 tavaszán Európa egyik vezető erdőfürdővel és erdőterápiával foglalkozó intézete ismét magyar nyelvű képzést indít hazánkban. A több gazdasági szektort és tudományterületet érintő módszer terjedése kiemelt jelentőségű lehet a jelenlegi gazdasági, társadalmi és ökológiai környezetben.
Új fogalomnak számít még hazánkban az elmúlt években az egyre népszerűbbe váló erdőfürdőzés. A természetben való elmerülést segítő élményprogram nem csupán a közérzetre hat jól, hanem egyszerre hagyományos, mégis forradalmian új, tudományosan is megalapozott módja lehet a stressz eredetű fizikai és mentális problémák és más civilizációs megbetegedések megelőzésének és kiegészítő kezelésének.
“Szívügyem az erdőfürdő meghonosítása Magyarországon, ezzel támogatva az életminőség javulását egyéni, társadalmi és ökológiai szinten.” – nyilatkozta Györffy Éva, a Nádúr Centre for Integrative Forest Therapy képzésének egyik magyarországi szervezője, aki munkatársával, Sztankó Katalinnal egyetemben a módszer első képviselői közül kerültek ki, és az intézet trénerei mellett ők maguk is az első hazai oktató a módszernek.
A nemzetközi gyakorlatban is egyre ismertebbé és elismertebbé váló természet alapú egészségmegőrző technika gazdasági és környezetvédelmi jelentősége a wellness- és ökoturizmus, valamint a természetvédelem iránti elköteleződés szempontjából is kiemelkedő lehet.
forrás: MTI OTS
Kapcsolódó:
Magyar Erdőfürdő és Erdőterápia Társaság weboldala