Élet az erdőben – A homoktalaj növény- és rovarvilága / Vadasparki túra – Bagoly / Fák, Virágok – Színkavalkád a Jeli Arborétumban / Fenntartható visszafejlődés – A walipini termesztési mód / Élet a szarvasfarmon – Legeltetés a festői dombok között
Élet az erdőben – A homoktalaj növény- és rovarvilága
A Peszéri-erdő jellegzetes pusztai élővilága továbbra is rabul ejtő csodákat tartogat. Bemutatunk ezekből pár, elsőre talán kevésbé jelentősnek tűnő, ám annál hangsúlyosabb környezeti részletet.
Vadasparki túra – Bagoly
Az egyik legkedveltebb és legismertebb madárfaj, a bagoly. Könyvekből, filmekből vagy éppen a vadasparkból is ismerős lehet, azonban valóban jól ismerjük ezt a kivételes állatot?
Fák, Virágok – Színkavalkád a Jeli Arborétumban
A Jeli Arborétum ebben az időben virágzó évelői káprázatos látványt nyújtanak. Szemet gyönyörködtető a színek tengerében úszó természet mesés látványa.
Fenntartható visszafejlődés – A walipini termesztési mód
Ismét bekapcsolódunk a Cegléd környéki Tulipános Tanya mindennapjaiba. Az önellátó gazdálkodásban kiemelt szerepük van az üvegházaknak vagy a fóliasátraknak. Létezik azonban egy előbbiektől hatékonyabb és praktikusabb formája is a növénytermesztésnek, nevezetesen a „walipini”.
Élet a szarvasfarmon – Legeltetés a festői dombok között
A gyeppel borított területek lehetőségeinek kiaknázására a legeltető állattartás a legtermészetesebb módszer. A Bőszénfai Szarvasfarmon pedig jól megférnek egymás mellett a békésen falatozó bivalyok, szürkemarhák vagy éppen a szamarak is.
A teljes adás (26:00)
– Élet az erdőben – A homoktalaj növény- és rovarvilága
– Vadasparki túra – Bagoly
– Fák, Virágok – Színkavalkád a Jeli Arborétumban
– Fenntartható visszafejlődés – A walipini termesztési mód
– Élet a szarvasfarmon – Legeltetés a festői dombok között
Forrás: Hazai Vadász
Szerkesztette: MM