Az Agrotrend Csoport 2014-ben alapította az Év Agrárembere Díjat azzal a szándékkal, hogy felhívják a társadalom figyelmét azokra a mező- és erdőgazdaságban tevékenykedő gazdálkodókra, termelőkre, fiatal gazdákra, akik önzetlenül támogatják környezetüket, társadalmi szerepvállalásuk jelentős, kiemelkedő munkájuk mellett pedig a közjóért is sokat tesznek.
A díj célja, története
Mint azt a latin idézet is mondja: Az alkotót az alkotása ajánlja. Persze, nem lenne ember az ember, ha nem vágyna mások dicséretére, elismerésére. Ilyen jellegű elismerés létrehozására tettünk kísérletet 2014-ben először, amikor díjazni kívántuk az év agráremberét.
Az Év Agrárembere Díj azt a célt szolgálja, hogy olyan gazdálkodókat, agrárszakembereket mutasson be a nyilvánosság előtt, akik a gazdaság és a társadalom tartóoszlopai. Az Agrotrend Csoport Az Év Agrárembere Kitüntető Díjjal azokat a gazdálkodókat tünteti ki, akik rendkívüli teljesítményükkel, ötletgazdagságukkal, céltudatosságukkal, elköteleződésükkel és kitartásukkal sokat tesznek a mezőgazdaságért; de a díj célja a mező- és erdőgazdaságban tevékenykedők közéleti munkájának, társadalmi felelősségvállalásának, elismerése, kiemelése az egész társadalom előtt.
Idén 11 kategóriát indítottak:
Agrárgépészet / Agrárinnováció / Állattenyésztés / Erdőgazdálkodó / Feldolgozó-, élelmiszeripar / Fiatal gazda / Jövő agrárszekembere / Kertészet / Növényvédelem / Ökológiai gazdálkodó / Szántóföldi növénytermesztés
A 2023. évi kategóriagyőztesek már ismertek, a főkategóriára és a közönségszavazás eredményére a gálaestig várni kell.
Közönségszavazás: 2024.01.01-2023.02.01.
A kategória döntők után a 11 győztes online szavazáson méretteti meg magát. A közönségdíj győztese az a személy, aki a legtöbb szavazatot kapta a közönségszavazás során.
Gálaest: 2024.02.09, Eger. A projekt végén egy nagyszabású (250 fős, díszvacsorával egybekötött) gála keretén belül vehetik át a kategóriák győztesei az elismerésüket. A gálaest az „Agrárvilág estje” címen kerül megrendezésre, ahol a jelölteken kívül az agrárvilág prominensei is részt vesznek majd.
- Kihirdetésre kerül a Közönségdíj is, vagyis az a jelölt, aki a legtöbb online szavazatot kapta.
- Az est fénypontja Az Év Agráremberének megválasztása.
- A választás során egy-egy szavazattal bírnak zsűritagjaik és egyszerű többséggel nyer az, aki a jelöltek közül a legtöbb voksot kapja.
A díj nem egy támogató által megvásárolt „kitüntetés”, hanem egy szakmai alapokon és érdemeken nyugvó elismerés!
Az Év Erdőgazdálkodója 2023 – Sulyok Ferenc
Már az általános iskola negyedik osztályában eldöntötte Fekete István Tüskevár című regényének hatására, hogy erdész szeretne lenni. Középiskolai tanulmányait Mátrafüreden végezte erdész technikusként, majd a Soproni Egyetemen szerzett diplomát erdő mérnökként.
Felsőfokú képesítését követően Svédországban kezdte meg pályafutását egy ottani szövetkezetben, majd néhány év gyakorlati idő után hazaköltözött, ahol ugyanazt a tevékenységet folytatta. 2010-ben jogi diplomát szerzett az ELTE-n, majd újra a Soproni Egyetem hallgatójaként a természeti örökségvédelem szakán tanult, azonban államvizsgát már nem tett.
A Ceglédi Erdészetben még egyetemistaként kezdett dolgozni, majd a Nagykunsági Erdészetben tevékenykedett. Szakterülete a fatuskók energetikai felhasználása volt. Rekordidő alatt vált ágazat vezetővé a Szolnoki Erdészetben. 2001-től erdőfelügyelő pozíciót töltött be, majd 2005-től a részleg vezetője, mint gazdasági igazgató helyettes, végül a KEFAG Zrt. vezérigazgatója lett.
2003 óta a NAK megyei és országos küldötte, valamint az ellenőrző bizottság tagja. Az Országos Erdészeti Egyesület tagja 1988 óta. A FAGOSZ elnöke, az Alföldi Erdőkért Egyesület elnökségi tagja, valamint a Kiskunsági Nemzeti Park Alapítvány kuratóriumi tagja.
Minden év végén az ünnepi időszakban fenyőfát biztosít a rászorulók részére, óvodák fásítását végzi önzetlenül, valamint szintén a rászorulókat látja el élelmiszerekkel.
forrás: AgroTrend