Az Erdőmérnöki Karon az ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzési (MSc) szak várhatóan 2025. januárjától jelenik meg az E-felvételi rendszerben, az MSc szak tervezetten 2025. szeptemberi indulással érhető el.
A környezeti fenntarthatóság, a társadalmi felelősségvállalás és a vállalatirányítás hármas egysége – az ESG (Environmental, Social, Governance) – egyre meghatározóbb szerepet játszik a sikeres vállalatok életében. Egyre több magyar vállalatnak kell megfelelnie a jogszabályban rögzített ESG-vel kapcsolatos adatszolgáltatási kötelezettségeknek, különösen, ha nemzetközi piacokon is jelen vannak.
Az Erdőmérnöki Karon az ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzési (MSc) szak várhatóan 2025. januárjától jelenik meg az E-felvételi rendszerben, az MSc szak tervezetten 2025. szeptemberi indulással érhető el.
Figyelem!
Az ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzési (MSc) szakon való tanulmányok előteljesítése lehetséges – a jelentős tananyag átfedések alapján – 2025. január 15-i jelentkezéssel a Soproni Egyetem ESG tanácsadó részismereti képzéséhez (levelező, 2 félév) való csatlakozással. Az ESG tanácsadó részismereti képzés tervezett indulása: 2025. február. A jelentkezéssel kapcsolatos információkat itt → találhatók. https://www.uni-sopron.hu/esg-tanacsado-reszismereti-kepzes
Az Erdőmérnöki Kar ESG témakörű képzéseinek rendszere
- Az ESG tanácsadó részismereti képzés résztvevői a tantárgyak tananyagai és a min. 1 hónapos szakmai gyakorlat teljesítése után mikrotanúsítványt szereznek.
- Az ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzési (MSc) szak hallgatói záróvizsgát tesznek és felsőfokú végzettségről szóló oklevelet kapnak, amely (a szükséges szakmai gyakorlat mellett) a mikrotanúsítvány egyidejű megszerzését is jelenti számukra.
- Az elméleti tudás elsajátítását mindkét esetben digitális tananyagok teszik rugalmassá (egyéni időbeosztás). A képzések gyakorlati tananyagát projekt alapú feladatokkal támogatjuk.
Kiknek szól az Erdőmérnöki Kar ESG témájú mikrotanúsítványt adó részismereti és oklevelet adó MSc képzése?
Cégtulajdonosoknak, vezetőknek, szakembereknek és mindenkinek, aki érzi, hogy az ESG nem csak egy trend, hanem a jövő kulcsa. A képzések olyan vezetőknek szólnak, akik szeretnék vállalatukat a fenntarthatóság útjára vezetni, és stratégiai szinten kezelni a környezeti, társadalmi és irányítási kérdéseket. Emellett ideális választás belső és külső szakértők számára is, akiknek feladata az ESG témakör kommunikációja, az érintettek edukációja és a vállalati fenntarthatósági törekvések támogatása.
Az ESG tanácsadó részismereti képzés:
- ideje: 2 szemeszter,
- munkarendje: levelező,
- képesítés: mikrotanúsítvány,
- önköltség mértéke: 350.000 Ft/szemeszter,
- vizsgadíja: 130.000 Ft (egyszeri),
- tervezett indulás: 2025. február,
- képzés helyszíne: Budapest – Sopron,
- bemeneti feltétel: min.középfokú végzettség; bármilyen képzési területen szerzett főiskolai, egyetemi, alap- vagy mesterdiploma,
A jelentkezéssel kapcsolatos információkat itt → találja.
ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzési (MSc) szak:
- ideje: 2 szemeszter,
- munkarendje: levelező,
- képesítés: okleveles ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember,
- tervezett indulás: 2025. szeptember,
- képzés helyszíne: Sopron,
- összegyűjtendő kreditek száma: 60 kredit,
- bemeneti feltétel: bármilyen képzési területen szerzett főiskolai, egyetemi, alap- vagy mesterdiploma,
- jelentkezés: e-felvételi →.
Az ESG és alkalmazott fenntarthatósági szakember mesterképzés fókuszában az alkalmazott fenntarthatósági menedzsment stratégiák állnak, melyek környezetvédelmet, klímaadaptációt, dekarbonizációt, karbonsemlegességet, életciklus szemléletű körkörös gazdaságot, társadalmi felelősségvállalást és vállalatirányítást ölelnek fel, beleértve az ESG (Environmental, Social and Governance – Környezeti, Társadalmi és Irányítási) szemléletet is. A cél olyan szakemberek képzése, akik felkészültek és képesek irányítani és támogatni vállalataik fenntarthatósági stratégiáját, az átállást egy nullakibocsátású és környezetileg fenntartható gazdasági modellre, miközben egyidejűleg lehetővé teszik a fenntartható fejlődést mindenki számára. A résztvevők megismerik a fenntarthatósági jelentéstétel fontosságát és módszereit, gyakorlati tapasztalatokat szereznek ezen a területen. Az elvégzett képzés után hatékonyan tudják majd vezetni és támogatni a fenntartható gyakorlatok, adatgyűjtések és -elemzések bevezetését vállalataiknál, hozzájárulva a fenntartható jövőhöz. A szakon végzettek felkészültek tanulmányaik doktori képzésben történő folytatására.
további részletek a SOE weboldalán, ide kattintva olvashatók.