FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Erdészeti tüntetés Bukarestben

Nem kizárt az általános sztrájk sem | Korábbi fotó: Silva Szakszervezet Facebook oldala

A kormány székhelye előtt tüntettek szerdán az erdészeti szakszervezetek az ágazati alkalmazottak fizetését 25 százalékkal csökkentő jogszabály ellen.

A szakszervezetek küldöttsége szerdán  tárgyal a követeléseikről a kormány, a környezetvédelmi minisztérium és a pénzügyminisztérium képviselőivel – nyilatkozta az Agerpres hírügynökségnek Silviu Geană, a Silva Erdészeti Szakszervezeti Szövetség elnöke.

Silviu Geană elmondta, hogy ha a kormány képviselőivel folytatott tárgyalásaik eredménytelenül zárulnak, akkor a szakszervezetek ismét utcára vonulnak, és nem kizárt az általános sztrájk sem.

A találkozón a 25 százalékos bércsökkentés mellett szó lesz az erdészeti alkalmazottak jogainak korlátozásáról, a tűzifa-kvótájuk csökkentéséről, a Romsilva országos erdőgazdálkodási vállalat átszervezéséről és a társadalmi párbeszéd hiányáról is.

Emellett a szakszervezeti vezető szerint a Romsilva nem kapta meg azt a 150 millió lejt, amit a kormány a természetvédelmi parkok gondozására és a magánerdők őrzésére különített el a költségvetésben.

forrás: Maszol.ro

Előző cikk

Európai Év Fája 2025

Következő cikk

Turistaház foglaló rendszer indult



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Tovább

Körzeti erdőtervezés 2026

Az erdők állapotának figyelemmel kísérését, szolgáltatásai, haszonvételi lehetőségei folyamatos biztosítását, az erdőhöz fűződő közérdek érvényesülését, valamint a fenntartható…