FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.

A tűzifa minden formájára érvényes lesz az áfacsökkentés

Szeptember közepétől olcsóbb lesz a tűzifa, a kormány csökkenti ezen fűtőanyag árának az áfa tartalmát.

Másfél millió magyar ember él olyan háztartásban, ahol télen fával tüzelnek. Ezek az otthonok jellemzően rosszul szigetelt, régi szerkezetű épületek, amelyeknek a felfűtése és melegen tartása is többe kerül. Ezeknek a családoknak jelent segítséget, hogy szeptembertől az eddigi 27-ről 5 százalékra csökkenti a tűzifa áfáját a kormány.

Ezzel az intézkedéssel ezeknél a háztartásoknál is érvényesülhet a rezsicsökkentés, amely eddig csak a gázzal vagy elektromos árammal fűtő fogyasztókat érintette. Az áfacsökkentés szeptember 15-től lép érvénybe a hagyományos tűzifa minden formájára: a rönkfa, a hasított és a méteres tűzifa, a tuskó és a rőzse, valamint a préselt, tömörített fatüzelők, mint a fapellet, a fabrikett és a labdacs is olcsóbb lesz.

forrás: kormany.hu

Előző cikk

EFOL 2026 - sikeresen lezárult

Következő cikk

Csákvári Arborétum megújul




(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Exit mobile version