FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken. Beszámolók, riportok, sajtószemle, ...
FELIRATKOZÁS FATÁJ-Online hírlevélre.
Kérem jelezze szakterületét, cégét, annak kapcsolóit.
Hivatkozás:
Ha felhasználja bármely cikket a FATÁJ-ból, hivatkozzon rá annak kapcsolójával is.
Eljött az adóbevallások ideje, mindenki szabadon rendelkezhet a személyi jövedelem adója 1 %-ával. Összegyűjtöttünk jónéhány fagazdaságban érintett non-profit szervezetet, hogy megkönnyítsük a választást. Bevallási határidők: február 27 - egyéni vállalkozók; május 21 - mindenki más bevallásra kötelezett magánszemély.
A cikk megosztása:
Az alábbi lista összeállításával célunk, hogy a fagazdaságban érintett (erdőgazdálkodás, fafeldolgozás, faanyagkereskedelem) lehető legtöbb magánszemélyaz ágazat javára ajánlja fel a 2011-es évre vonatkozó személyi jövedelemadója 1%-át. A felsorolás a szervezet neve szerinti abc sorrendet követ. Bár törekedtünk a teljességre, ha mégis kimaradt volna valamely ideillő szervezet, kérjük jelezze emailben!
Bajban az adó 1%-ból működő harmincezer hazai egyesület / alapítvány?!
Bizonyára Ön is értesült arról, hogy a 2011-ben bevezetett jelentős adószabály változások miatt hozzávetőleg 22%-kal (13,6 milliárdról 10,6 milliárd forintra) fog csökkenni az összevont adóalap utáni adó 1%-a. 2012-ben tehát 3 milliárd forinttal kisebb összegről rendelkezhetnek az adózók a civilszervezeteknek felajánlható 1% körében. Ez valószínűleg három lényeges hatást fog eredményezni a civil szféra számára:
- jelentősen, várhatóan mintegy 20-25%-os mértékben csökkenni fog a civil szféra 1%-felajánlásokból származó bevétele (az egyszázalékos rendszer fennállása óta először várható ilyen mérvű csökkenés);
- kisebb, várhatóan mintegy 5-10%-os mértékben csökkenni fog a civil szféra javára rendelkezők száma (hiszen számos korábbi rendelkező azért nem fog rendelkezni, mert tudja, hogy csak nulla vagy kisösszegű felajánlást tehetne);
- azon civilszervezetek, amelyek 1%-felajánlói a magasabb jövedelműek köréből kerülnek ki, a fent jelzettet meghaladó mértékben fognak veszíteni a számukra felajánlott összegből, ugyanis a magasabb jövedelműek személyi jövedelemadó terhelése dinamikusabban csökkent, mint az alacsonyabb jövedelműeké.
A Diósgyőr-Vasgyári Szakmunkásképző és Szakközépiskola keretében folyó faipari és kárpitosipari képzés korszerűsítése. Segítsen felzárkóztatni a képzést a fejlett ipari országok színvonalához.
A szövetekezet nyugdíjasainak támogatása, életkörülményeinek javítása; - a tehetséges dolgozók továbbképzésének elősegítése, e célból ösztöndíj alapítása; - a szövetkezeti alkalmazottak élet- és munkakörülményeinek javítása, szociális támogatása.
Közreműködés az ifjúság nevelésében, oktatásában, a szakképzésben, a környezeti tudatformálásban. Az erdő és az ember szorosabb kapcsolatának megteremtése. Környezetvédelem, különös tekintettel a természetvédelem, az erdő és a vizek védelme.
Főbb tevékenységi köreink: természetvédelem, környezeti nevelés, energiagazdálkodás, hulladékgazdálkodás, lakossági tanácsadás és szemléletformálás, ökológiai fogyasztóvédelem, tájgazdálkodás a Zemplénben és a Tisza mentén, ökotanya program.
A szőcsénypusztai erdőgazdasági iskolában folyó nevelő-oktató munka magas színvonalát biztosító tárgyi és személyi feltételek megteremtése, hátrányos helyzetű tanulók segélyezése, kiemelkedő eredményt elért tanulók javadalmazása.
Nagykanizsa és térsége bútorgyártóinak és alapanyag-beszállítóinak szakmai tömörülése. Közös rendezvények bonyolítása, kapcsolattartás szakmai szervezetekkel.
Szociális tevékenység, családsegités, hátrányos helyzetű hozzátartozók társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése, idősek gondozása, mely különösen az elhunyt, vagy sulyos egészségkárosodást szenvedett erdészeknek segítését jelenti.
Az erdészeti szakoktatás anyagi, technikai és személyi feltételeinek javítása, a szükséges berendezések, eszközök beszerzése, szakmai és tanulmányi versenyek szervezése, diákok díjazása, szakemberképzés és továbbképzés elősegítése.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesületet (MME) 1974-ben hozta létre 200 alapító tag. Az MME politikától független társadalmi szervezet, amelynek fő célja a természet - ezen belül elsősorban a madarak - védelmének társadalmi támogatása.
A cél olyan aktív szabadidő eltöltési alternatíva megteremtése a térség lakóinak, turistáinak, gyermekeinek, mely kötődik mind a zenéhez, mind az erdőhöz.
Az Országos Erdészeti Egyesület, az Egyesület célkitűzéseit elfogadó természetes és jogi személyek közhasznú szakmai és érdekvédelmi társadalmi szervezete.
Olyan gyermekek támogatása, akik anyagi lehetőségeik híján nem juthatnak el a Vackor Vár Erdei Iskola által szervezett programokra. Az erdei iskoláztatás tárgyi felszereltségének javítása, a tevékenységek technikai hátterének korszerűsítése.
Az egyesület figyelemmel kíséri az ismert természeti értékeket, terepbejárásokat, táborokat szervez, felkutatja és feltérképezi a már ismerteken túli, védelmet igénylő területeket.
Tehetséges fiatal művészek, szakemberek támogatása. (Kendlimajor)
Az Alapítvány létrehozásában és működtetésében oroszlánrészt vállalt két, a bútoriparban jól ismert személy: - Páli László (Pálmöb Kft ügyvezető-tulajdonos, Nagykanizsa) és
-
Wilheim Gábor (Bútorszövetség elnök, G.Wilheim Kft ügyvezető-tulajdonos - Nagyrécse)
A következő alapítványok, egyesületek nem jogosultak SZJA 1% gyűjtésére, de bármely más felajánlást örömmel fogadnak.
Az Egyesület alapvető célja az érdekképviselet: a tagság és a szűkebb szakma érdekeinek védelme, képviselete, a faiskolások tevékenységének, termékeinek, szolgáltatásainak, eredményeinek társadalmi elismertetése, a megbecsülés elősegítése.
A bútorgyár dolgozóinak és nyugdíjasainak betegségmegelőzése és gyógyítása, a beteg, nehéz helyzetbe került dolgozók és családjuk segélyezése, a nyugdíjazott dolgozók és családjuk támogatása.
Az erdőgazdálkodás, környezetvédelem, természetvédelem népszerűsíte. Gyermekek részére az erdővel, a természetvédelemmel, környezetvédelemmel kapcsolatos ismeretterjesztés. A fa bemutatása kiállításokon, fafaragó táborok szervezésén keresztül.
Diákhagyományokkal kapcsolatos rendezvények (különös tekintettel a Selmeczi Diák Napok rendezvényére), tanulmányutak, kiállítások, kulturális rendezvények szervezése. A NyME Geoinformatikai Főiskolai Kar hagyományőrző tevékenységének támogatása.
A MATA szervezi és összefogja a magyar ajtó-, ablakgyártó, -fejlesztő, alkatrész és gyártóberendezéseket, nyílászárókat forgalmazó gazdálkodókat. Érdekeiket szakmai, gazdasági szempontból képviseli.
A MVÖ Széchenyi Zsigmond Szakközépiskola és Szakiskolájában folyó vadász, vadtenyésztő, oktató-nevelő munka magas színvonalát biztosító tárgyi és személyi feltételek megteremtése, fejlesztése, hátrányos helyzetű tanulók segélyezése.
Legfontosabb feladatunknak tartjuk, hogy Magyarországon egyre több épület tetejét, illetve homlokzatát fedje mesterséges növénytakaró.
Percent sign - by David Brandt, Belleville, IL
Azok számára akik a fenti 42, a szakterületeinkhez kapcsolódó civil-szervezet közül nem tudnának választani, javasoljuk tekintsék át a Nemzeti Adó- és Vámhivatal által közzétett hivatalos listát, amely tartalmazza az összes (közel 24000), az szja 1% fogadására jogosult szervezet nevét, adószámát és címét (pdf, 269 oldal, bolhabetűvel).
Tóth János, FATÁJ-FATUDAKOZÓ-FAGOSZ
Ha tetszett a cikk ossza meg ismerőseivel:
A FATÁJ lapot kiadja a FAGOSZ
Minden jog fenntartva. All rights reserved.