|
|||||||||
FATÁJ archívum:
FATÁJ-online
|
2017-05-05 Faipari pályázati felkészítő workshop, május 9.
A konferencia helyszíne: Budapest, 1016 Krisztina krt. 99. Széchenyi terem Konferencia és tájékoztató előadás Időpont: 2017. május 9., kedd 10.00 óra
A Munkahelyi Képzések Támogatása akár 100%-ban uniós forrásból fedezheti a szakmai, nyelvi és kompetenciafejlesztő képzéseket. Amit kínálunk: igény- és lehetőség felmérés, pályázatírás, megvalósítás, elszámolás.
PROGRAM 09.30-10.00 Regisztráció 10.00-10.05 Köszöntő Valló Péter Budapesti Szakképzési Centrum főigazgató 10.05-11.15 A vállalti képzést támogató pályázatok - Mire kérhető támogatás? Jogosultságok, támogatás összege, alkalmasság, stb.- egyéb gyakorlati tudnivalók. - A faipar számára kidolgozott modulszerű képzési tematika bemutatása - miért más ez a lehetőség?
11.15-12.00 Workshop és egyéni konzultációk
Felkért szakértők, előadók: Cselényi Krisztina - coach, iparági szakértő (Bútroszövetség) Bánátfy Andrea - szakképzési szakértő (BKSzC) Glósz Andrea - pályázati szakértő (Glósz és Társa Kft.) Mit kínálunk? Dolgozónként 580.000 Ft. képzési keretet, a képzés időtartamára a dolgozók bérének és járulékainak támogatását, illetve magas szakmai tartalommal feltöltött képzéseket, valamint a pályázathoz illeszkedő, iparági szakértők által tartott és a legtöbb pontot adó oktatási tartalmat.
Miért érdemes velünk pályázni? A megvalósítás minden elemében támogatjuk: vállaltra szabott kialakított képzési program igény és lehetőség felmérés alapján, pályázatírás, a kiválasztott képzések lebonyolítása, oklevél és/vagy tanúsítvány kimenettel, pályázati elszámolás.
Kiknek ajánljuk? Olyan vállalatoknak, ahol - a munkatársak szakmai tudásának és elkötelezettségének fejlesztése a hosszú távú stratégia része. - a belső erőforrások kiaknázásával a hatékonyság növelés fontos szempont. - a saját műhelyben történő gépkezelés és karbantartás személyre szabott oktatása, minőség és termelékenység javulást eredményezne. - a faipari szakkifejezésekre koncentráló nyelvi képzések segítik az exportot. - akik már eddig is szívesen képezték volna magukat és csapatukat, de nem volt rá elég pénzük. - akik a hisznek a csapatok együttműködésének pozitív hatásában és tesznek is ezért.
Mit nyer, ha pályázik? - Elkészül egy, a vállalatánál elvégzett ingyenes, kérdőíves igényfelmérés, melyből a tulajdonosok, és vezetők képet kapnak arról, mit is szeretnének a dolgozóik. - A kitöltött kérdőív alapján, a döntéshozókkal és a tanácsadókkal közösen összeállított, személyre szabott oktatási tervet. - Felkészült és jobb vezetőket; elégedett és képzett dolgozókat, akik oklevelet és vagy tanúsítványt kapnak a képzésekről. - Dolgozónként 580.000 Ft támogatást, valamint a képzés időtartamára a dolgozók bérének, és járulékainak támogatását.
Milyen speciális, faiparra kialakított tanfolyamokat kínálunk, minden más hagyományos képzési lehetőség mellett?
Az alábbi képzések egyéni igények alapján kiegészíthetőek "softskill" (pl. csapatépítő, képességfejlesztő, vezetői kompetenciák fejlesztése) modulokkal is, Minden modul önállóan is kérhető.
1. Alap és haladó gépkezelői tanfolyamok, melyek csoportos elméleti és a vállaltnál, a saját eszközökön, a gyakorlatban történő egyéni oktatási modulokból állnak. - élzáró kezelés - felületkezelés - furnérozás - táblafelosztás-optimalizálás - CNC kezelés és programozás
2. TMK-s tanfolyam - a megelőző karbantartás, mely a biztonságos üzem működésének alapja. Csoportos elméleti és a vállaltnál, a saját eszközökön, a gyakorlatban történő egyéni oktatási modulokból állnak. - faipari alapgép megelőző karbantartó - vezérelt gép-karbantartó
3. Faipari szervezési és beszerelési módszertan - A kooperáció, szervezés, együttműködés képessége. - Hogyan tegyük nyereségessé az egyedi szerelések, kivitelezések sorát? - Hogyan szervezzük a belső és külső munkatársak munkáját? - Milyen segédletek, táblázatok, módszertanok teszik biztonságossá a projektek lebonyolítását? - Milyen képességek és készségek kellenek az irányításban és csapat összefogásban? - Hogyan dokumentáljunk, és milyen szerződéseket kössünk annak érdekében, hogy gazdaságos legyen a munkánk?
4. Innováció management a faiparban A képzési program résztvevői a munkahelyi gyakorlatban hatékonyan alkalmazható módszereket sajátíthatnak el az innováció menedzsment területéhez kapcsolódóan, a stratégiai tervezés, projektmenedzsment, pénzügyi és számviteli ismeretek, valamint az ipar- és szerzői jogi védelem témaköreiben. A képzést azoknak a szakembereknek ajánljuk, akik szeretnék a kutatás, fejlesztés és innováció teljes projektciklusát és megvalósítási folyamatát átlátni, a munkakörük ellátásához szükséges tudásukat kiegészíteni, és meglévő, vagy újonnan induló projektjeiket eredményesen végrehajtani. A képzés 15 egymásra épülő modulból áll.
5. Gyakorlati márkaépítés a faiparban
6 Modulból álló oktatás a faipari szakmát végző kis- és középvállalkozásoknak. - Mik a modern vásárlói közeg általános igényei? - Miért kell egy kisvállalkozásnak is arculat? - Hogyan vezessünk be egy új arculatot? - Milyen honlapot érdemes csinálni? - Mennyi és milyen marketing tevékenységet bír el egy-egy vállalat? - Gyakorlati oktatás és személyre szabás- Hogyan kezdjünk neki, hogyan használjuk fel az itt megszerzett tudást?
6. Esztétika és design alapok - Mi a relatív szépség és a modern felfogás szerinti esztétikus design? - Hogyan egyeztethető össze a divat a tartós értékkel? - Retail management - Adott terek design és felhasználói élményt nyújtó berendezése: üzlet és bemutató terem kialakításának alapjai.
7. Faipari szakmai nyelvi képzés, kiírások, árajánlatok készítése - angol faipari alapok - német faipari alapok
A képzésekben szakmai partnereink: BKIK, Magyar Formatervezési Tanács, MGYOSZ, MKIK, MOME, Óbudai Egyetem, Soproni Egyetem, Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala
A konzultáción és a konferencián való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. Mindkét rendezvény önállóan is látogatható. A jelentkezéseket az office@butorszovetseg.hu e-mail címre várjuk.? ?
Forrás: Bútorszövetség
|
| |||||||
|