FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken. Beszámolók, riportok, sajtószemle, ... |
|
FELIRATKOZÁS FATÁJ-Online hírlevélre.
Kérem jelezze szakterületét, cégét, annak kapcsolóit.
Hivatkozás:
Ha felhasználja bármely cikket a FATÁJ-ból, hivatkozzon rá annak kapcsolójával is.
|
|
FATÁJ archívum:
A FAGOSZ a FATÁJ kiadója.
|
2021-04-22
Újabb animációs tananyagsegédletek a fásításokról
Két résszel bővült, s így már tizenkét kisfilmből áll az az animációs tananyag sorozat, amit az Agrárminisztérium támogatásával az erdészeti technikumok és szakképző iskolák tanulói számára készített az Ásotthalmi Bedő Albert Alapítvány. |
Megosztás:
|
A sorozat az erdősítés témakörében jelent online elérhető segédletet. A videók szabadon megtekinthetők az Országos Erdészeti Egyesület YouTube-csatornáján.
Az Országfásítási Programhoz kapcsolódva az online oktatást támogató néhány perces animációk az erdészeti szakmai tananyag erdősítésekkel kapcsolatos fejezeteihez nyújtanak hasznos kiegészítést.
A 11. kisfilm a fásítás és a mezővédő erdősávok fogalmát magyarázza el, bemutatja ezek célját - ami az ember természetes vagy mesterséges környezetének védelme -, illetve taglalja telepítésük szempontjait is, kezdve az optimális szerkezet kialakításától, a megfelelő fafajok kiválasztásáig.
A 12. fejezet a faültetvények témakörét dolgozza fel, így a kisfilmben szó esik arról, hogy ezeket a jó minőségű faanyag nagy tömegű termelésén túl magtermesztési és kutatási célból is létesíthetik. Kiderül az is, mit jelent az energiaerdő fogalma, mi is az a plantázs, s mi történik a kísérleti ültetvényeken.
Az Ásotthalmi Bedő Albert Alapítványt 1997-ben azzal a céllal hozták létre, hogy támogassa az Alföldi ASzC Bedő Albert Erdészeti Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban folyó oktató munkát. Ennek egyik módja az animációs tananyagsegédlet elkészítése, illetve annak folyamatos bővítése. A ma már több, mint egy éve tartó járványhelyzetben különösen fontos az előrelépés a tananyag digitalizáció területén is, mivel nehéz a gyakorlati oktatás megvalósítása. Ezért született meg a tananyag-animációs sorozat, ami a szakképzésben tanuló diákok mellett a magánerdő-tulajdonosok és az erdőtelepítésekre pályázó önkormányzatok számára is hasznos segítség lehet az erdőben folyó munkák folyamatának megismerésére.
Az Agrárminisztérium támogatásával készült korszerű tananyag-segédlet bárki számára szabadon elérhető az Országos Erdészeti Egyesület Youtube csatornáján, valamint az iskola Facebook oldalán.
Forrás: Ásotthalmi Bedő Albert Alapítvány
Kapcsolódó:
Animációs tananyagsegédlet a jövő erdészei számára (2020-12-14)
|
|