A pécsi székhelyű It’s Wood Kft. a GINOP-2.1.7-15-2016-01076 sz. „Prototípusfejlesztés az It’s Wood Kft-nél” című projekt keretében sikeresen fejlesztett ki egy újszerű fajátékot.
A fajátékok piacán jellemzően kapcsolódás nélküli építési megoldással rendelkező elemekből álló játékok léteznek. Ez a jellemző nem teszi lehetővé a megépített játékok szétesés nélküli mozgatását, elhelyezését.
A prototípus fejlesztés egyik alapja az volt, hogy erre a problémára keressünk megoldást. Ehhez szükség volt a már létező építő fajátékok újragondolására, megújítására, egy új játék létrehozására.
A fejlesztésünk két meghatározó eleme egy új forma létrehozása, valamint az elemek kapcsolódásának megoldása.
A kifejlesztett forma teljesen egyedi és lehetővé teszi az összekapcsolt elemek több irányú rögzítését. Ez annak köszönhető, hogy a kapcsolódást lehetővé tévő csap ill. csapfészek olyan geometriai formájú, mely több szögben kínál megoldást a stabil összekötésre. Az elemek formája és az élek kialakítása úgy történik, hogy a fa alapanyag hosszú távon tudja megtartani formáját, alakját a játék használata közben.
Az összerakott elemek a másik fontos fejlesztésnek köszönhetően könnyen oldhatóak is, annak ellenére, hogy stabilan kapcsolódnak. Ez a fejlesztés egy rejtett mágneses megoldás, mellyel kellő mértékben rögzíthetőek az elemek egymáshoz, de könnyen szétkapcsolhatóak is. A fa elemek hosszútávú használatából eredő esetleges kopásokat is ellensúlyozza, stabil tartást biztosítva a megépített „remekeknek”.
A játék fejlesztésénél szempont volt a fenntarthatóság is. Éppen ezért a fa építő elemek jellemzően a bútorgyártásnál keletkező elsőosztályú maradék anyagokból készülnek. A fajáték újrahasznosítható, nem szennyezi a környezetet, tapintása kellemes, jó közérzetet biztosít.
A játék tesztelése során ismertük fel azt, hogy kiválóan használható fejlesztő játékként is gyermekek körében.
Összességében a fejlesztés sikeres volt, a létrejött termék újdonságot jelent a játékok piacán. Megjelenésével frissességet hoz a meglévő játékok közé, növeli a kreativitást és odafordítja gyermekeket a természetes játék újra felfedezéséhez a digitális környezetben.
A fajáték európai uniós védjegy- és formatervezési mintaoltalommal rendelkezik.