FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

EP AGRI újjáalakult

Az Európai Parlament Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottsága (AGRI) kedden Veronika Vrecionovát (ECR, CZ) választotta a bizottság elnökévé a törvényhozási időszak első felére.

A képviselők Daniel Budát (EPP, RO), Norbert Linst (EPP, DE) és Eric Sargiacomót (S&D, FR ) is megválasztották alelnöknek. A 4. alelnököt egy következő ülésen választják meg.

Veronika Vrecionová 31 igen szavazattal, 8 nem ellenében és 10 tartózkodás mellett újraválasztását követően elmondta, hogy: “Új parlamenti ciklusba kezdünk, nagyon örülök a kollégák bizalmának, és várom a konstruktív vitákat. Keményen fogok dolgozni a családi gazdálkodók, valamint a kis- és közepes gazdálkodók jobb körülményeiért. Meg kell hallgatnunk őket; tömegesen csökkentenünk kell a bürokráciát, és az egész közös agrárpolitikának tükröznie kell azt a tényt, hogy megkezdtük a csatlakozási párbeszédet Ukrajnával. Én személy szerint az állatjólétre fogok összpontosítani.”

Az AGRI Bizottság elnökségéről szóló szavazás titkos elektronikus szavazással zajlott.

Daniel Budát 33 igen szavazattal, 9 nem ellenében és 5 tartózkodás mellett az 1. alelnökké választották.

Norbert Linst 36 igen szavazattal választották meg 2. alelnöknek (és így a leadott szavazatok abszolút többségével választották meg Mireia Borrás Pabónnal (PfE, ES) szemben, aki 10 igen szavazatot kapott).

Eric Sargiacomót 39 igen szavazattal, 3 nem ellenében, tartózkodás nélkül választották meg 3. alelnöknek.


Az elnök fő feladatai

Az elnök elnököl a bizottság és a koordinátorok ülésein, képviseli a bizottságot az Európai Parlamenten belül és kívül, és elnököl a bizottság által vezetett jogalkotási tárgyalásokon. Az elnök hatáskörébe tartoznak továbbá a szavazási eljárások és a módosítások elfogadhatóságára vonatkozó szabályok.

A bizottsági elnök és az alelnökök alkotják az elnökséget, amely a saját bizottságuk zavartalan működéséért felelős. A bizottsági elnökség két és fél évig (a törvényhozás felére) van hivatalban.

Az elnökség összetételére vonatkozó szabályok

Győrffy Balázs (PfE)
Magyar Péter (PPE)

A bizottsági elnökségek megválasztásának folyamatát a Parlament eljárási szabályzatának 219. cikke határozza meg, amely szerint az AGRI 49 rendes tagja szavazhat.

Az AGRI bizottság magyar tagjai:
Győrffy Balázs (PfE) és
Magyar Péter (PPE).

szerk/ford: Tóth János
forrás: EP Press 07-23


kiegészítés:

A Tisza Párt soraiból kerültek ki az Európai Parlament szakbizottságainak magyar alelnökei

Brüsszel, 2024. július 23., kedd (MTI) – Megválasztották kedden az Európai Parlament szakbizottságainak elnökeit és alelnökeit, a magyar EP-képviselők közül a Tisza Párt három tagja kapott bizottsági alelnöki tisztséget.

    Az Európai Parlament sajtóközleménye szerint az Európai Néppárt (EPP) frakció soraiban politizáló Tisza Párt soraiból Kulja András Tivadar a Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottság (ENVI) negyedik alelnöke, Gerzsenyi Gabriella a Regionális Fejlesztési Bizottság (REGI) első alelnöke, Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke pedig az Alkotmányügyi Bizottság (AFCO) negyedik alelnöke lett.
    Az EP Eljárási szabályzata alapján az Elnökök Értekezlete javaslata alapján a plenáris tanácskozás határozza meg az egyes bizottságok alelnökeinek a számát. A parlament sokszínűségének minden bizottság elnökségének összetételében tükröződnie kell, a nemek közötti egyensúlynak is érvényesülnie kell, illetve nem származhat valamennyi elnökségi tag ugyanabból a tagállamból – olvasható a közleményben.

MTI 2024. július 23., kedd 16:53

Előző cikk

Ukrán faimport gyalázza a magyar faipart?

Következő cikk

Erdők, erdősávok fontossága




(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Tovább

Gyászhír – Piroska Béla [75]

Méltósággal és megingathatatlan hittel, nagy kitartással viselt hosszú betegsége után, életének 75. évében elhunyt Piroska Béla erdőmérnök kollégánk.…
Exit mobile version