FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Robotizált erdősítés

A Continental és a Land Life Tree Seeding robotja óránként akár 60 új fát is képes elültetni (Forrás: futurefarming.com)

A Continental és a Land Life együttműködve egy autonóm faültető (pontosabban magvető) robotot fejlesztenek (Tree Seeding Robot), amelyet arra terveztek, hogy megbirkózzanak a globális erdőirtással, hatékonyan ültetve a jövő fáit nehéz terepen is.

Az autóipari technológiájáról ismert Continental a Land Life nevű, hollandiai székhelyű, erdőfelújítással foglalkozó céggel együttműködve belép a környezetvédelmi szektorba. Együtt fejlesztettek ki egy olyan faültető robotot, amely önállóan ülteti el a famagoncokat, és megbirkózik az erdőirtás globális kihívásával.

A Continental Engineering Services (CES) által tervezett robot automatikus vetőmodullal van felszerelve. Az egység percenként egy magot tud elvetni, óránként akár 60 gödröt megtöltve, ami rendkívül hatékony megoldást jelent a környezetromlás által érintett területeken az erdő újratelepítésére.

Már kereskedelmi forgalomban kapható

A Stella Engineering által kifejlesztett robot alapjárműve már kapható a kereskedelemben, és úgy lett beállítva, hogy a kihívásokkal teli terepen is önállóan működjön, beleértve a meredek lejtőket és a sziklás felületeket. A gépnek az a képessége, hogy nehéz tájakon navigáljon, ideálissá teszi a különféle erdőfelújítási projektekben való használatra világszerte.

Martin Poettcher, a CES GreenTech részlegének vezetője hangsúlyozta az együttműködés fontosságát: „A robotot bevált autóipari technológiával adaptáltuk annak érdekében, hogy biztonságosan és autonóm módon működjön durva terepen is. Partnerségünk a Land Life-fal a környezet javára válik azáltal, hogy innovatív, fenntartható megoldást kínál az ökoszisztéma helyreállítására.”

Kevesebb, mint egy perc magonként

A vetőrobot teljesen automatikus közvetlen vetési eljárással működik. A rendszer először megtisztítja a talajt a gyomoktól, majd az adott talajnak és fafajtának megfelelő lyukat fúr. A lyukba sűrített levegővel egy maggolyót helyeznek, és a talajt úgy töltik vissza, hogy ellepje a magot. Ez a hatékony folyamat magonként kevesebb mint egy percet vesz igénybe, innovatív és méretezhető megoldást kínál az erdőfelújításhoz.

A projekt válasz a fenntartható technológiák iránti növekvő igényre, az éghajlatváltozás és a környezetromlás kezelésére. A CES egyre gyakrabban vesz részt „zöld” projektekben, autóipari szakértelmét felhasználva olyan technológiák kifejlesztésére, mint a faültető robot és más ökológiai megoldások, például egy mesterséges intelligencia alapú gyomirtó rendszer.

Forrás: MAgro a futurefarming.com alapján

Előző cikk

Településfásítási Program sikerei

Következő cikk

Kenyeri-csöngei erdőtűz



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések