FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Elsivatagosodás és aszály elleni küzdelem világnapja

A sivatagosodás és aszály elleni küzdelem világnapját június 17-én tartjuk. Ez a nap az ENSZ 1994-ben elfogadott, az elsivatagosodás elleni küzdelemről szóló egyezményének évfordulója.

Ezen a napon emlékezünk meg a sivatagosodás és aszály elleni küzdelem fontosságáról, és arra törekszünk, hogy felhívjuk a figyelmet a problémára, valamint a lehetséges megoldásokra. Magyarország is érintett a sivatagosodás és aszály problémájában, így hazánk is aktívan részt vesz a regionális és globális szintű küzdelemben.

Ez alkalomra kiadott közleményében a jövő nemzedékek szószólója a talajok, a vízháztartás, valamint a vízjárta területek helyreállításának fontosságára hívja fel a figyelmet, a „Helyreállítjuk a földet. Kiaknázzuk a lehetőségeket!” jelmondathoz kapcsolódóan.

A földterületek helyreállítása újjáéleszti a termelékenységet, növeli az élelmiszer-ellátás biztonságát, visszaállítja a víz körforgását, építi a gazdasági ellenálló képességet, munkahelyeket teremt, így milliók megélhetését támogatja a mezőgazdaságban, állattartásban, turizmusban egyaránt.

A szószóló új szemléletű víz- és tájgazdálkodás bevezetését szorgalmazza, amely a víz elvezetése helyett a víz visszatartásán alapul, csökkenti a belvizek levezetését, megteremti a lehetőséget a víz mederben, csatornában történő visszatartásához, illetve egyes területek, tájak vízzel történő elöntéséhez. Mindezek segítenének kiegyenlíteni az éghajlatváltozás következtében egyre gyakoribbá váló extrém csapadékos és szélsőségesen száraz időszakok negatív hatásait, valamint a víztől függő értékes élőhelyek, termőhelyek tartós fennmaradását.

Egy helyreállított terület a végtelen lehetőségek tárházát jelenti, itt az ideje, hogy kiaknázzuk ezeket!

A szószóló közleménye itt olvasható.

AJBH

Előző cikk

ReGreenX - Szeged zöldítése

Következő cikk

Kulcsfontosságú a vízgazdálkodás




(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Exit mobile version