FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

EP képviselők mennek COP30-ra

15 európai parlamenti képviselő, élükön Lídia Pereira (EPP, PT) elnökkel és Mohammed Chahim (S&D, NL) alelnökkel, november 17. és 21. között Belémben, Brazíliában fognak részt venni az ENSZ COP30 klímaváltozási konferenciáján.

Októberben fogja a Parlament elfogadni azt a határozatot, amely meghatározza a küldöttség miniszterekkel, parlamenti képviselőkkel, civil társadalmi képviselőkkel, nemzetközi éghajlatvédelmi szervezetek vezetőivel és más küldöttekkel folytatott tárgyalásainak mandátumát.

Idézet

„Európa bebizonyította, hogy lehetséges a dekarbonizáció és a növekedés. Az elmúlt 20 évben 31%-kal csökkentettük a kibocsátást, 26 millió munkahelyet teremtettünk, és gazdaságunk 27%-kal nőtt. De nem állhatunk meg itt. Fel kell gyorsítanunk az átállást stabil politikákkal, az adminisztráció egyszerűsítésével és a tiszta technológiákba történő nagyobb beruházásokkal. A COP30-nak meg kell erősítenie a multilateralizmus iránti elkötelezettségünket. Egyetlen ország sem képes egyedül szembenézni az éghajlati válsággal. Csak az együttműködés, a közös felelősségvállalás és a kollektív ambíciók révén tudunk mindenki számára fenntartható jövőt biztosítani” – mondta Lídia Pereira (EPP, PT), a delegáció elnöke.

„A COP30 egy kulcsfontosságú pillanatban kerül megrendezésre. Az Európai Uniónak meg kell mutatnia globális partnereinek, hogy számíthatnak ránk az éghajlat-politika terén, hogy betartjuk ígéreteinket, és hogy együttműködünk az éghajlati válság leküzdésében. Mivel a globális felmelegedés elleni küzdelem egyre sürgetőbbé válik, Európának fel kell vállalnia felelősségét, továbbra is szövetségeket kell építenie és alakítania kell a globális éghajlat-politikát” – mondta Mohammed Chahim (S&D, NL), a delegáció alelnöke.

Háttér

A 30. ENSZ éghajlat-konferencia 2025. november 10. és 21. között kerül megrendezésre Belémben, Brazíliában. A konferencia összehozza a világ vezetőit, tudósait, nem kormányzati szervezeteit és a civil társadalmat, hogy megvitassák az éghajlatváltozás elleni küzdelem prioritásait. A COP30 középpontjában azok az erőfeszítések állnak, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a globális hőmérséklet-emelkedést 1,5 °C-ra korlátozzák, valamint az új nemzeti cselekvési tervek (a „nemzetileg meghatározott hozzájárulások” vagy NDC-k révén) bemutatása és a COP29-en tett pénzügyi ígéretekkel kapcsolatos előrelépések.

forrás: EPPress

Előző cikk

Erdő, szamóca és meggy...

Következő cikk

NYÍRERDŐ Zrt. FSC® erdőgazdálkodási auditja



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések