FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

„Muzsikál az erdő” a Hírös Városban, 2023

A „Muzsikál az erdő” rendezvénysorozat 2023-ban megalakulásának a 20. évfordulóját ünnepli. Fennállása alatt a fő célja nem változott: az erdő és a zene, a művészet erejével a környezettudatos, fenntartható életvitel irányába mozdítani a rendezvény résztvevőit.

Aurin Leénykar

Idén 4 térségben jelentkezik a „Muzsikál az erdő”. Az év második eseménye a „Muzsikál az erdő” a Hírös Városban május 20-21-én, amely már tizedik alkalommal szerveződik Kecskemét – Nyíri erdőben és Lakitelek – Tőserdőn. A rendezvény helyszíneire érkezhetnek aktívan kerékpárral, gyalogosan is.

A Nyíri erdő és Tőserdő évszázados kocsányos tölgyei, magyar kőrisei, szilfái jelentős természeti értéket képviselnek és különleges helyszínt biztosítanak az erdei sétáknak, a klasszikus és népzenei koncerteknek.

Erdei séta a Vackor Várnál

A „Muzsikál az erdő” a Hírös Városban május 20-án, szombaton a Nyíri erdőben, a KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. által működtetett Vackor Vár Erdei Iskola területén zajlik. A gyerekeket kézműves- és sportfoglalkozások, akvarellfestés, a Ciróka bábszínház, a Kecskeméti Vadaskert interaktív állatbemutatója várja. A rendezvény idején megtekinthető az 1848-49-es múzeum és a „Muzsikál az erdő” 2022-es Fotó- és gyerekrajz pályázatának, valamint a Baja környéki természetfotósok képeinek kiállítása. A millenniumi hársfakör és a szilfakör ezen a napon erdei rendezvényterekké alakul át. Itt jelennek meg a kecskeméti kulturális élet kimagasló értékei: a Kodály Zoltán Iskola Aurin Leánykara Durányik László Príma díjas karnagy vezetésével, az M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola fúvós zenekara Kuna Lajos vezetésével, a Mátyás Király Citerazenekar, Szilágyi Áron doromb bemutatója, a Kecskemét Táncegyüttes. Most először lép fel a „Muzsikál az erdő” erdei színpadán Szirtes Edina Mókus, aki alig várja, hogy az erdő adta különleges szabad térben szárnyalhasson improvizatív hegedűmuzsikája. A duókncert másik résztvevője Jammal, a koncert címe: „Csillagom”.

Hollókői Huba, Kecskeméti Zenekar

Napközben az erdei élményséta meglepetésekkel várja az érdeklődőket, melynek a témája az erdő szerepe a fenntarthatóságra nevelésben. A sétát szakavatott erőmérnökök – Madácsi Sándor erdészetvezető és Szabó Lajos Prima díjas erdőmérnök – vezetik.

Május 21-én Lakitelek – Tőserdőn szerveződik a „Muzsikál az erdő” gazdag programja a Holt-Tisza partján. Kézműves foglalkozások, fafaragás, akvarellfestés, gyermekkoncert várja a gyerekeket és a családokat. Érkezik hozzánk a Batyuszínház. Ezen a napon derülnek ki a „Muzsikál az erdő” 2023-as Gyermekrajz Pályázatának eredményei, a legjobb alkotásokból készült kiállítás egész nap megtekinthető. Valamennyi gyermekprogram a szülőknek és a nagyszülőknek is szól, a családokat arra biztatjuk, hogy együtt éljék át, élvezzék az élményeket. Kicsik és nagyok együtt indulhatnak a természetvédelmi értékeink felfedezésére, a sportolni vágyókat pedig biztatjuk, hogy a szervezett kerékpártúrával érkezzenek a helyszínre. A térségben közkedvelt Lóca Együttes interaktív családi koncertjét élvezhetjük kora délután.

Kecskemét táncegyüttes

Velünk lesz Dr. Agócs Gergely a Hagyományok Házából, aki a magyar népzene rokonságával kapcsolatos népzenei kutatásainak legfrissebb eredményeiről tart érdekfeszítő előadást.

Az erdei élménysétát követően az erdei koncertet az előző évben a mátrai „Muzsikál az erdő”-n nagy sikert aratott a Kecskeméti Kodály Iskola Csiribiri Kórusa kezdi Szűcs Magdaléna vezetésével. A délután során olyan neves fellépők nyújtanak majd egyedülálló zenei élményt, mint a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar vonós négyese trombita szólistáival Hollókői Huba vezetésével. A lakitelekiek kedvence, a Kösöntyű Néptánccsoport egy fergeteges erdei néptáncbemutatót tart. Az erdei koncertek sora a Brass On the Road fiatal, tehetséges fúvószenekari formáció vidám műsorával zárul.

Szirtes Edina Mókus

A „Muzsikál az erdő” a Hírös Városban rendezvény összefogás, együttműködés eredményeként jöhet létre. Ennek az összefogásnak jelképe az erdei koncert helyszíneken felállított Józsa Judit kerámiaszobrász, a Magyar Kultúra Lovagja „Összetartás” domborműve.

A rendezvény szervezése során a Muzsikál az Erdő Alapítvány mellett, Lakitelek Önkormányzata, a KEFAG Zrt., Kecskemét Város Önkormányzata, a Lakiteleki Népfőiskola a Nemzeti Művelődési Intézet Nonprofit Közhasznú Kft., a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság, a Máltai Szeretetszolgálat, a Kecskemét Városi Civil Kerekasztal szervezetei, erdőgazdálkodók és környezetvédelmi szakemberek, valamint művészek, civilszervezetek – a kecskeméti Kodály Iskola, Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat, az M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola, Magyar Környezeti Nevelési Egyesület, a Bács-Kiskun Megyei Mozgáskorlátozottak Egyesülete, a Nagycsaládosok Egyesülete, a Kecskeméti Kerékpáros Klub – működött együtt.

A jelenlegi lelket, kitartást próbáló időkben testi-lelki egyensúlyunk megőrzésére, a közösségi élet fenntartására nagyobb szükségünk van, mit valaha. Éljük át a közösségi életet természeti, zenei értékeinkkel, aktív családi élményprogramokkal. Ünnepeljük a tavaszt! Erre kiváló lehetőséget kínál a „Muzsikál az erdő”! Hangolódjunk rá az erdő természetes ritmusára! Forduljunk a fenntartható életmód felé az erdő és a zene segítségével!

Várunk minden erdőjáró, művészetkedvelő látogatót a 2022-es évben a „Muzsikál az erdő”-re. Részletes információt, a programjainkat megtalálják a honlapunkon.

„Muzsikál az erdő – ahol az erdő és a zene összefonódik. Jókedv, erdei értékek, művészetek, barátság, testi-lelki feltöltődés”!

Forrás: Muzsikál az Erdő Alapítvány

Előző cikk

Szolvegy Kft: ISO 9001 és 14001

Következő cikk

Madarak és Fák Napja - Ridikül



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Tovább

Gyászhír – Piroska Béla [75]

Méltósággal és megingathatatlan hittel, nagy kitartással viselt hosszú betegsége után, életének 75. évében elhunyt Piroska Béla erdőmérnök kollégánk.…