Waldbau-Dialog – Örökerdő-gazdálkodás gyakorlása, marteloszkóp mintaterületen, német kollégákkal együtt vezetett továbbképzés címmel az OEE Örökerdő Szakosztálya a 244/2020. (V. 28.) Korm. rendelet szerint akkreditált választható kiegészítő képzést hirdet a jogosult erdészeti szakszemélyzet részére. (20 kreditpont, Visegrád)
Képzés akkreditációs száma: VKK-2024-00260 (20 kreditpont)
Képzés tárgya:
Örökerdő üzemmódú területeken döntő jelentősége van a jelölés gondos kivitelezésének. A jelölés döntő fontosságú tevékenység, melynél szakismereteket, tapasztalatokat használunk fel és fejlesztünk tovább. A jelölésnél dől el, hogy az ökológiai és a gazdasági célokat hogyan lehet optimalizálni, a megfelelő egyensúlyt kialakítani, illetve a természetvédelmet az erdőgazdálkodásba integrálni.
Képzés célja:
Az oktatás célja, hogy a szakemberek elsajátítsák a készletgondozó használatok jelölése során a különböző szempontok alkalmazását, az egyes fák megfelelő kategóriákba (javafa, biotópfa, stb) sorolását, illetve a kellő fakitermelési erély alkalmazását. Áttekintés kapnak a fákon lévő különböző mikroélőhelyek típusairól ezeket vegyék figyelembe a jelölés során.
Képzés előadói:
Dr. Csépányi Péter
Csór Attila
Simon Dávid
Andreas Niepagen (ThüringenForst)
Előadások
I. Az örökerdő üzemmód általános bemutatása:
– Természetközeliség ismérvei
– Örökerdő gazdálkodás alapjai
– Örökerdő szerkezet kialakításához vezető lépések
– Javafa és biotópfák kiválasztása és támogatása, közöttes területek megfelelő kezelése
– Lékek kialakítása és kezelése
– Fákon lévő mikroélőhelyek bemutatása katalógus alapján
– Önellenőrzés és fakitermelési erély ellenőrzésének módjai
Gyakorlat
II. Jelölési gyakorlat:
– Régebb óta örökerdő üzemmódban kezelt állományok megtekintése
– Marteloszkóp területen (1 ha) jelölés kiscsoportokban történő végrehajtása különböző színű szalagokkal, előre kiadott jelölési utasítás alapján: adott számú javafa és biotópfa megjelölése a hosszútávú megtartás érdekében és egyben a kivágandó fák megjelölése
– A mérési adatok helyszíni kiértékelésének lehetőségei
Képzés óraszáma: előadás: 1,5 óra gyakorlat: 4,5 óra
Képzés helyszíne: Pilisi Parkerdő Zrt. Visegrádi Erdészet, Hoffman Vadászház,
WGS84 47.735739 É, 18.85885 K
Képzés időpontja: 2024. április 10., 8:30 – 15:30
Képzés min./max. létszáma: min. 15 fő – max. 30 fő
Jelentkezés, regisztráció:
A képzés a jogosult erdészeti szakszemélyzet tagjai részére szól. A regisztrációnak és a részvételi díj átutalásának a képzés előtt legkésőbb a képzés tervezett napja előtt 10 nappal kell megtörténnie!
Regisztráció a következő linken történik: https://forms.office.com/e/yXy0KYfRqa
A regisztráció során következő adatokat kell megadni: név, lakcím, szakszemélyzeti azonosító kód, ha van külön költségviselő, akkor a költségviselő neve és címe, továbbá vállalkozás esetén adószám és számlaszám is kötelezően megadandó! Egyéb információ: simon.david@pprt.hu
Részvételi díj:
-> normál részvételi díj: bruttó 20.000 Ft/fő,
-> kedvezményes részvételi Örökerdő Szakosztály tagoknak díj: bruttó 16000 Ft, mely meleg ebédet is tartalmaz.
-> Pilisi Parkerdő Zrt. munkavállalóknak térítésmentes.
Banki átutalással az Pilisi Parkerdő Zrt. OTP Bank Nyrt. 11742087-20061911-00000000 számú bankszámlájára kérünk befizetni a részvételi díjat. A közlemény rovatban az „marteloszkóp képzést” beírni, továbbá a résztvevő nevét (ha nem azonos a befizetővel), a szakszemélyzeti nyilvántartási számát,
lakcímét kérjük megadni. Az utalt részvételi díj beérkezését követően az Pilisi Parkerdő Zrt. megküldi a részvételi díjról szóló e-számlákat a jelentkező e-mail címére.