A Német Fakereskedelmi Szövetség (GD Holz) a tagvállalatai körében végzett havi üzleti összehasonlítások alapján összeállította az első féléves mérleget. Ebből kitűnik, hogy 2026 első hat hónapjában összességében 6%-os forgalommal növekedés volt tapasztalható.
2026 júniusában a forgalom az előző év azonos hónapjához képest legutóbb akár 17 százalékkal is emelkedett. Különösen erőteljesen fejlődtek júniusban a falemezek és a padlóburkolatok szegmensei, mindkettő 20%-os növekedéssel. Az építőelemek is jelentősen, 17%-kal növekedtek, a kerti faanyagok pedig 12%-os forgalomnövekedést értek el. Viszonylag mérsékelt volt a fejlődés a fűrészáru és a gyalult termékek esetében.
A júniusi jelentős növekedést azonban alaposabban meg kell vizsgálni: „A júniusi forgalom alakulása örömteli, és azt mutatja, hogy a piacon továbbra is van potenciál, bár a számokat nem szabad túlértékelni. A többletmunkanapok és az egyes termékcsoportokban részben emelkedett árak jelentős hatással voltak az eredményre” – magyarázza Thomas Goebel, a GD Holz ügyvezetője.
A júniusi pozitív adatok ellenére az általános helyzet továbbra is visszafogott. A vállalati összehasonlításban részt vevő vállalatok becslései szerint a megkérdezettek mintegy háromnegyede az elkövetkező három hónapban változatlan vagy csökkenő árbevétellel számol. Csak alig 25 % számít az üzleti alakulás további javulására.
„Számos vállalat továbbra is a kereslet elégtelenségéről számol be. A gazdasági és politikai keretfeltételekkel kapcsolatos tartós bizonytalanság sok ügyfél beruházási döntéseit fékezi. A szövetségi kormány tervezett infrastrukturális beruházásai, különösen a középítési projektek területén, lendületet adhatnak a gazdaságnak” – mondta Thomas Goebel.
Forrás: GD Holz
Kiegészítés: A Német Fakereskedelmi Szövetség (GD Holz) a német fakereskedelmi ágazatot képviselő, az egyes szervezetek közötti együttműködést elősegítő szakmai szövetség, amelynek mintegy 750 tagvállalata van. A fenti forgalom változási adatok a szervezet tagsági körére vonatkoznak.
