Erdőrezervátum Baktalórántháza környékén / Nemzeti Kincsünk az Erdő – Az erdők számbavétele / Quad-túra Ágasegyháza homokdűnéin / Kittenberger Kálmán emléknap Nagymaroson / Különleges éjjel a Pákozdi Pagonyban / Erdő Ernő bácsi meséi – Milyen gombák vannak az erdőben? / A vadkármegelőzés fontossága és módszere
Erdőrezervátum Baktalórántháza környékén
Hazánk erdőrezervátumainak fokozottan védett területén minden emberi tevékenység beszüntetésre kerül. Erre azért van szükség, hogy az erdő természetes ökológiai rendszere zavartalanul fennmaradjon, megőrizve a terület természetközeli állapotát. A Baktalórántháza környéki erdőrezervátum különlegessége az, hogy ilyen száraz talajviszonyok mellett is képes volt kialakulni egy több százéves homoki gyertyános-tölgyes állomány.
Nemzeti Kincsünk az Erdő – Az erdők számbavétele
Az erdőgazdálkodás mindig hosszú időtávokban gondolkodik. Ez nem is lehet másképp, hiszen a fák évtizedeken, sőt évszázadokon át nyúló életciklusa miatt a ma elvégzett munka eredménye is sokszor csak száz, százötven év múlva jelentkezik.
Quad-túra Ágasegyháza homokdűnéin
A Kecskemét mellett található Ágasegyháza homokdűnéi tökéletes helyszínt biztosítanak azoknak, akik valami igazán izgalmas élményre vágynak. Egészen új szemszögből láthatja az Alföldi buckákat, aki négykeréken szelné át a tájat, természetesen egy vezetett quad-túra során, felelősségteljesen odafigyelve a természeti környezetre.
Kittenberger Kálmán emléknap Nagymaroson
A híres Afrika-kutató, zoológus és vadász, Kittenberger Kálmán életének utolsó tíz évét Nagymaroson töltötte. A kutató tiszteletére a város minden évben megrendezi a Kittenberger Kálmán emléknapot, ahol színes programokkal várják a nagyérdeműt.
Különleges éjjel a Pákozdi Pagonyban
A Pákozdi Pagony Vadaspark és Arborétum kedvelt célpontja kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Az „Éjjel a Pagonyban” elnevezésű program különleges, esti kalandra hívja a látogatókat.
Erdő Ernő bácsi meséi – Milyen gombák vannak az erdőben?
Az erdőben, attól függően, hogy milyen fák élnek ott vagy milyen a talaj, különböző gombák élnek. Lehet kicsi vagy nagy, lapos vagy csúcsos, azonban egy dolog nagyon fontos velük kapcsolatban: az, hogy ehető-e vagy mérgező!
A vadkármegelőzés fontossága és módszere
Az utóbbi években a vadgazdálkodás egyik legaktuálisabb – és legtöbb konfliktushelyzetre okot adó – kérdése a vadkár. Kézenfekvő tehát a megelőzés, ami mindenki számára sokkalta előnyösebb, kifizetődőbb.
A teljes adás (26:00)
– Erdőrezervátum Baktalórántháza környékén
– Nemzeti Kincsünk az Erdő – Az erdők számbavétele
– Quad-túra Ágasegyháza homokdűnéin
– Kittenberger Kálmán emléknap Nagymaroson
– Különleges éjjel a Pákozdi Pagonyban
– Erdő Ernő bácsi meséi – Milyen gombák vannak az erdőben?
– A vadkármegelőzés fontossága és módszere
Forrás: Hazai Vadász
Szerkesztette: MM