FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

FAO80 – Forest Harmonies

Fiatal erdészek mutatták be a napokban a fa fontosságát a zenében és a kultúrában, hogy ezzel is hozzájáruljanak az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) 80. évfordulójának megünnepléséhez.

A FAO által szervezett, fiatalokra fókuszáló rendezvény, az „Erdőharmóniák: erdészeti ifjúsági rendezvény az erdők, a fa és a zene közötti kapcsolatokról” célja az volt, hogy rávilágítson a fiatalok kritikus szerepére a világ erdőinek megóvásában, miközben ünnepli a fenntartható forrásból származó fa és nem fa eredetű erdészeti termékek, például a bambusz kulturális és akusztikai értékét.

„A világon sok hangszer fából készül, az erdőinkben található fákból” – mondta megnyitó beszédében QU Dongyu, a FAO főigazgatója. „A zene mindig is híd volt – a kultúrák között, az emberek között és az emberek és a természet között.”

Hangszerek egyedi hangokért

A kézzel készített hegedűktől az olasz barokk együttes klasszikus előadásán és a gambiai fiatal zenész, Yahya Sonko kora-előadásán át az indonéz Angklung együttes bonyolult bambusz dallamaiig az esemény bemutatta, hogy az erdők hogyan táplálták a zenei örökséget világszerte.

Eva Ntara fiatal erdész TREE Talk előadásában a következő 80 év erdőinek jövőjét vázolta fel, kiemelve az innovatív megoldások, a kreatív gondolkodás, az erős elkötelezettség és a generációk közötti párbeszéd fontosságát az erdőknek az emberek, a természet és a jövő generációi számára nyújtott előnyeinek fenntartása érdekében.

Edgar Russ, a híres hegedűkészítő Cremonából csatlakozott az eseményhez, hogy bemutassa a hangszerkészítéshez használt fafajokat, és megmutassa, hogyan járul hozzá minden egyes faanyag a hegedű egyedi hangzásához. A hangszertetőre használt fenyőtől a hátlap és az oldalak juharfájáig kiemelte az erdők bonyolult szerepét a hangszerek kialakításában.

Az esemény felhívta a figyelmet a hangszerkészítéshez használt fafajok fenntartható használatára és arra, hogy a fenntartható erdőgazdálkodás hozzájárulhat a hagyományok megőrzéséhez.

forrás: FAO

Előző cikk

Faipar szerepe a zöld átállásban

Következő cikk

Gyorsan növő fafajok hasznosítása




(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Exit mobile version