FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

KAP-RD60-2-24 – társadalmi egyeztetés

2024. július 31-én a Közös Agrárpolitika honlapján társadalmi egyeztetés céljából közzétették a KAP-RD60-2-24 Egyedi tudásátadási szolgáltatások támogatása című támogatási felhívás tervezett szövegét. A társadalmasítási egyeztetés keretében 2024. augusztus 9-ig várják az észrevételeket.

Az erdészeti egyedi tájékoztatási szolgáltatást végző szolgáltatók minden támogatási ciklus elején érdeklődéssel várják az aktuális szaktanácsadási támogatási felhívás megjelenését.

Az erdészeti ágazat sajátos helyzetben van a szaktanácsadás tekintetében. Az erdőtörvény előírja, hogy – egyszerűen megfogalmazva – ha egy erdőgazdálkodó nem szakember, akkor az erdőgazdálkodás szakmaiságának biztosítása érdekében szakembert kell alkalmaznia. A nagyobb erdőgazdálkodók az alkalmazást jellemzően munkaviszony keretében oldják meg, a kisebbek erre szakosodott szolgáltatókat, úgynevezett szakirányító vállalkozásokat bíznak meg a felmerülő feladatok ellátásával.

Az erdészeti szakirányítás összetett tevékenység, az erdőgazdálkodási tevékenységek végrehajtásának szakmai irányítása mellett értelemszerűen a részét képezi az erdőgazdálkodók egyedi tájékoztatása is az erdőgazdálkodáshoz kapcsolódó szakmai kérdésekben.

Az erdészeti szakirányító vállalkozásokat és magukat az erdészeti szakirányítókat az agrár-szaktanácsadók esetében alkalmazott rendszerhez nagyon hasonló módon az erdészeti hatóság tartja nyilván. Ők végzik, illetve koordinálják továbbá az erdészeti szakirányítók továbbképzését, valamint a szakszerűtlen vagy jogszerűtlenül végzett tevékenység esetén a szakirányítók szankcionálását is. 2010-ig az erdészeti szakirányítási, valamint integrációs tevékenység támogatására is egy külön rendszer működött.

Az erdészeti szakirányító vállalkozások, illetve szakirányítók a párhuzamos szaktanácsadási rendszerbe az előbbiek miatt csak akkor léptek/lépnek be, ha erre nyomós okuk volt/van. Ilyen ok lehet, ha a megszűnt, de nagyon hiányzó erdészeti szakirányítási támogatás helyett egy, a szolgáltatási tevékenység jellegéhez illeszkedő, gördülékenyen igénybe vehető egyedi szaktanácsadási támogatási program indul.

A részleteket szakértők bevonásával még mi is tanulmányozzuk, és a közeli napokban személyes konzultációt szeretnénk szervezni az érintettek körében annak érdekében, hogy közösen eldöntsük, valóban alkalmas-e a program az egyéni erdészeti szaktanácsadás szélesebb körű támogatására vagy sem, illetve mivel lehetne elősegíteni, hogy azzá váljon.

Az idő sürget bennünket, hiszen a pályázati felhívás szerint a két évre szóló támogatási programban való részvételre szóló támogatási kérelmeket a már nyilvántartott szaktanácsadó szervezeteknek és egyéni szaktanácsadóknak 2024. októberében be kell nyújtaniuk.

A személyes konzultációt biztosító rendezvény időpontja és helye:

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara szervezésében, és a Magán Erdőtulajdonosok és Gazdálkodók Országos Szövetsége, valamint az Agrárminisztérium szaktanácsadási támogatásért felelős részlegeinek közreműködésével magvalósuló rendezvényre 2024. augusztus 5-én 14.00 órai kezdettel kerül sor.

A rendezvényre, tekintettel annak konzultációs jellegére, elsősorban az alábbi helyszíneken, személyesen várjuk az érdeklődők részvételét. Azok az érdeklődők, akik személyesen nem tudnak részt venni a programon, online úton is csatlakozhatnak.

Előzetes regisztrációra, az idő rövidségére tekintettel, jelen esetben nincs szükség. A csatlakozási linket az erdészeti szaktanácsadók és az erdészeti szakirányító vállalkozások e-mailben kapják meg, más érdeklődők az erdeszet@nak.hu e-mail címre a rendezvény napján 10.00 óráig írt levélben kérhetnek.

Rendezvény helyszínek:

HelyszínHázigazda
NAK Bács-Kiskun Vármegyei Igazgatóság, 6000 Kecskemét, Tatár sor 6.Sipos István
vármegyei osztályelnök
NAK Baranya Vármegyei Igazgatóság, 7632 Pécs, Siklósi út 38.Kovácsevics Pál
erdészeti szakértő
NAK Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Igazgatóság, 3529 Miskolc, Csabai kapu 62.Csomós János
regionális erdészeti szakértő
NAK Békés Vármegyei Igazgatóság, 5600 Békéscsaba, Csaba utca 3.Szojka Pál
regionális erdészeti szakértő
NAK Csongrád-Csanád Vármegyei Igazgatóság, 6722 Szeged, Kossuth Lajos sugárút 17.Gyóniné Rádi Erika Ágnes
megyei munkatárs
NAK Fejér Vármegyei Igazgatóság, 8000 Székesfehérvár, Börgöndi út 53.Szalainé Csomós Krisztina
erdészeti szakértő
NAK Győr-Moson-Sopron Vármegyei Igazgatóság, 9025 Győr, Bálint Mihály utca 123.Schmidt Péter
regionális erdészeti szakértő
NAK Hajdú-Bihar Vármegyei Igazgatóság, 4032 Debrecen, Tessedik S. utca 1.Dr. Gabnai Ernő
vármegyei osztályelnök
NAK Heves Vármegyei Igazgatóság, 3300 Eger, Sas út 60/a.Nahóczki László
regionális erdészeti szakértő
NAK Pest Vármegyei Igazgatóság, 2700 Cegléd, Pesti út 65.Kiczkó Mónika
regionális erdészeti szakértő
Somogyszob, Mocz TanyaLászló Diána, László Péter
(Mocz és Társa Kft.)
NAK Szabolcs-Szatmár Bereg Vármegyei Igazgatóság, 4400 Nyíregyháza, Arany János utca 7.Mező Ferenc
regionális erdészeti szakértő
NAK Veszprém Vármegyei Igazgatóság, 8200 Veszprém, Csererdei út 23.Kirchkeszner Tímea
regionális erdészeti szakértő
NAK Zala Vármegyei Igazgatóság, 8900 Zalaegerszeg Platán sor 2-4.Szegvári Zoltán
regionális erdészeti szakértő

Az eredményes tájékoztatás és konzultáció érdekében javasoljuk a résztvevőknek, hogy a pályázati felhívást előzetesen tanulmányozzák át.

forrás: NAK Erdészet / Szalai Károly

Előző cikk

Globális túlfogyasztás napja

Következő cikk

Erdőtűz Nagyikland mellett




(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Exit mobile version