FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

SZÉP-kártya módosulások

Fontos változásokat jelentett be a SZÉP-kártya kapcsán a szaktárca. A legnépszerűbb cafeteriaeszköz már bútorvásárláshoz, építő faanyag beszerzéséhez és lakásfelújításhoz is használható lesz.

A 21 intézkedésből álló Új gazdaságpolitikai akcióterv kilencedik pontja értelmében a kormány 2025-ben lehetővé teszi a Széchenyi-pihenőkártyára (SZÉP) érkező juttatások 50 százalékának lakáscélú felhasználását. A kormány ezzel az intézkedéssel újabb eszközzel támogatja a megfizethető lakhatást, ami az akcióterv egyik alappillére. Emellett a SZÉP-kártya könnyebb használata érdekében a digitalizálására is sor kerül, az aktív életmód támogatása érdekében pedig új zseb is nyílik a SZÉP-kártyán Aktív Magyarok néven – derült ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) keddi közleményéből.

A kártyán keresztül fizethető béren kívüli juttatás összege ezáltal havi 10 ezer forinttal nő. A vonatkozó jogszabály-módosítások társadalmi egyeztetése november 26-án, kedden vette kezdetét.

A 21 intézkedésből álló Új gazdaságpolitikai akcióterv egyik kiemelt célja a megfizethető lakhatás biztosítása, melyet a kormány többek közt olyan intézkedéssekkel támogat, mint a Vidéki otthonfelújítási program, az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások lakáscélú felhasználásának biztosítása, vagy az új lakóingatlanok értékesítésére vonatkozó 5 százalékos kedvezményes áfa fenntartása. Az akcióterv kilencedik pontjának értelmében a kormány újabb intézkedésről döntött a családok lakáskörülményeinek javítása érdekében

2025-ben a SZÉP-kártyára érkező juttatások 50 százalékát lakásfelújításra is felhasználhatják.

A béren kívüli juttatásukból többek között vasáru, építőanyag (benne építési célú faanyag), festék, üveg, bútor, valamint világítási eszközök vásárlása is lehetségessé válik.

Lakáscélokra is igénybe vehetjük 2025-ben a SZÉP-kártyát / Fotó: Róka László / MTVA
A lakáscéltól is függetlenül fontos eszköz a SZÉP-kártya

A SZÉP-kártya már eddig is meghatározó szerepet játszott a magyar családok pénzügyi eszköztárában,

  • támogatja gondtalan pihenésüket,
  • miközben a hazai turisztikai és vendéglátóipart is erősíti a kereslet növekedésén és a fogyasztás bővülésén keresztül.

2024. január–októberben a SZÉP-kártya-feltöltések összértéke megközelítette a 348 milliárd forintot, azonban a SZÉP-kártyákon még mindig közel 90 milliárd forintnyi szabad forrás érhető el, ez az összeg a kormány intézkedésének köszönhetően érdemi támogatást jelenthet a magyar családoknak otthonaik felújításában, lakásaik komfortjának javításában.

További újítások a SZÉP-kártyán

A kormány továbbá a kialakult online fogyasztói szokásokkal összhangban biztosítja, hogy a SZÉP-kártya a jövőben ne csak fizikai formában kerüljön kibocsátásra, hanem infokommunikációs eszközre is digitalizálható legyen, ezáltal is megkönnyítve a SZÉP-kártyára érkező juttatások felhasználását.
A kormány a magyar munkavállalók egészségének megőrzése és aktív életvitelük támogatása érdekében Aktív Magyarok néven új zsebet nyithat jövőre a SZÉP-kártyán.

A társadalmi egyeztetésre bocsátott tervezet értelmében a munkavállalók az így kifizethető havi 10 ezer forintot kizárólag sportolásra, aktív életmóddal kapcsolatos szolgáltatásokra fordíthatják majd. Ennek keretében a juttatás többek között felhasználható lesz szabadidős vagy sporteszközök kölcsönzésére, sport vagy szabadidős képzésekre, de akár sportegyesületi tevékenység finanszírozására is. A kormány intézkedése nyomán a SZÉP-kártyán keresztül évente fizethető összeg így havi 10 ezer, évi 120 ezer forinttal nő, 450 ezerről 570 ezerre.

forrás: VG.HU / NGM

Előző cikk

Fókuszterületi innovációs projektek támogatása

Következő cikk

Rekordbevétel a JYSK-nél




(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Tovább

Gyászhír – Zsibók András [77]

Fájdalommal közlöm, hogy egykori technikumi kedves osztálytársam Zsibók András, aki a szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Technikumnak 1982 és…
Exit mobile version