FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Zöldülő alapokkal erősít az MBH

Az MBH Csoport a „Fenntartható Jövő Bankja” programja keretében megújította a fenntarthatóságot támogató befektetési termékkínálatát, így az MBH Zöldülő Vállalatok Részvény Alap és az MBH ESG Új-Energia Részvény Alap is megújult feltételekkel érhető el. A meglévő termékek frissítése, fókuszuk újradefiniálása mellett MBH ESG Globális Részvény Alap néven új alappal is bővült a kínálat. Az MBH Alapkezelő célja, hogy az ESG szemlélet mentén tovább erősítse az MBH Csoport zöld befektetési termékkörét, ezzel kínálva még szélesebb palettát azoknak, akik a versenyképes hozamok lehetősége mellett a fenntarthatósági szempontokat is figyelembe veszik a befektetések megválasztásánál.

Az MBH Csoportban elérhető ESG Alapok megújításával az MBH Alapkezelő célja, hogy kedvező lehetőségeket biztosítson azon ügyfelek számára, akik olyan cégek részvényeibe kívánnak fektetni, amelyek hozzájárulnak a környezetvédelemhez, és elkötelezettek a fenntarthatóság iránt. Egyre markánsabban jelentkező ügyféligény, hogy környezettudatos, felelős szemléletet képviselő termékek és szolgáltatások álljanak rendelkezésükre a befektetési szolgáltatóknál. Az MBH Alapkezelő a hazai piac egyik meghatározó szereplőjeként kiemelt figyelmet fordít a fenntarthatóságra, így pedig az évekkel ezelőtt indított ESG Alapcsalád megújításával és bővítésével tematizált termékstruktúrát alakított ki, hogy még nagyobb mértékben járulhasson hozzá a „Fenntartható Jövő Bankja” program céljainak eléréséhez. A befektetéskezelés során az olyan alapvető célok mellett, mint például a megújuló energiaszektor fejlődésének előmozdítása, olyan aktuális irányok is megjelennek, mint a magas inflációs környezetben is várhatóan hatékony eredménnyel teljesítő szektorokba történő befektetés.

„A bankcsoport ’Fenntartható Jövő Bankja’ programjának keretében lehetőségünk nyílt a megtakarítási oldalról is csatlakozni a zöld hitelezés- és termékfejlesztésre vonatkozó vállaláshoz az MBH ESG Alapcsalád megújításával. Tisztában vagyunk azzal, hogy a tudatos befektetőknek az ESG szempontok mellett a versenyképes hozamok elérésének lehetőségét is biztosítanunk kell, így ennek szellemében alakítottuk ki a megújult alapokat, valamint azzal a célkitűzéssel, hogy az alapok sikerességének ne csak a befektető, mint egyén, hanem a globális környezetünk is haszonélvezője lehessen” – nyilatkozta Kovács László Viktor, az MBH Alapkezelő Üzletfejlesztési és Értékesítési vezetője.

Az egyik megújult alap, az MBH Zöldülő Vállalatok Részvény Alap részvénykitettségének elsődleges célterülete az energia-, az alapanyag-, a közmű- és az ingatlanszektor, valamint az ipar azon területei, amelyek hozzájárulnak és elkötelezettek a globális ökológiai egyensúly fenntartásában. A befektetés célja, hogy a befektetési jegy tulajdonosok azon részvénypiaci szektorok teljesítményéből részesedjenek, amelyek nélkülözhetetlen és alapvető javak, szolgáltatások előállításában vesznek részt, és – működési profiljukból fakadóan – magas inflációjú környezetben kiemelkedő eredmények elérésére lehetnek képesek.

Az MBH ESG Új-Energia Részvény Alap megújult befektetési politikája szerint elsősorban olyan, a közműszektorban tevékenykedő vállalatokat céloz, amelyek élen járnak a megújuló energiatermelő kapacitások kiépítésében, valamint a villamosenergia-használat kiterjesztésében.

A család harmadik, egyben legújabb tagja az MBH ESG Globális Részvény Alap, amely széleskörű részvénykitettség elérését biztosítja iparági vagy földrajzi specializációtól függetlenül, és az eddigiekhez hasonlóan a környezettudatos és ESG szempontokat érvényesítő vállalatok részvényei mellett az Alapkezelő helyet biztosít benne az úttörő, nagy növekedési potenciállal bíró, pionír cégeket tömörítő tematikus ETF-eknek (tőzsdén kereskedett alapok) is.

A három ESG Alap mindegyike közepes kockázatú befektetésnek minősül. Az Alapok befektetési jegyeit személyesen az MBH Bank fiókjaiban, illetve elektronikus csatornáin keresztül lehetséges megvásárolni és visszaváltani.

A „Fenntartható Jövő Bankja”:

Az MBH Bank az ügyfelek partnere kíván lenni a fenntarthatósági céljaik elérésében, így kiemelt szereppel és felelősséggel bír a fenntartható és klímacélú beruházások támogatását, finanszírozását illetően. Az ESG szempontú befektetési termékpaletta megújításával és bővítésével járul hozzá a hitelintézet a „Fenntartható Jövő Bankja” programjában tett egyik meghatározó vállalás eléréséhez.

Az átfogó fenntarthatósági- és környezetvédelmi program zöld pénzügyi megoldásokkal és programokkal segíti természeti élőhelyeink és állatfajaink védelmét, valamint támogatja Magyarország klímacéljainak elérését és a dekarbonizációs törekvéseket. Az MBH Bank a program keretén belül három meghatározó vállalást tett: a biodiverzitás megőrzését, a dekarbonizáció elérését, illetve a zöld hitelezés fellendítését tűzte ki célul.


MBH Alapkezelő Zrt.

Az MBH Alapkezelő Magyarország egyik legjelentősebb alapkezelője, mely több évtizedes tapasztalattal rendelkezik mind a befektetési alapok, mind az egyéni kiszolgálásra épülő, intézményi portfóliókezelés területén is. A hazai piac egyik legszélesebb befektetéskezelési szolgáltatási spektrumát lefedő tevékenységet végez, melynek sikerességét számos, az elmúlt években elnyert szakmai díj is alátámasztja.

Az Alapkezelő befektetési alapokban, illetve intézményi vagyon tekintetében több, mint 2 000 milliárd forint értékű vagyont kezel. Kiemelendő, hogy az MBH Alapkezelő a cseh piacon is jelen van üzleti tevékenységével, ahol az általa kezelt vagyon megközelíti a 100 milliárd forintot.

MBH Bank Nyrt.

Az MBH Bank Magyarország egyik vezető hitelintézete. A modern, univerzális bank célja, hogy mindenki számára elérhető, korszerű pénzügyi szolgáltatásaival, folyamatosan bővülő termékpalettájával kiszolgálja a lakossági- és vállalati-intézményi ügyfeleit egyaránt.

Az MBH Bank, mely a legtöbb bankfiókkal rendelkezik Magyarországon, közel kétmillió lakossági és vállalati ügyfelet szolgál ki. Összesített mérlegfőösszege meghaladja a 10 737 milliárd forintot. A banknál elhelyezett betétállomány több mint 6500 milliárd forintot tesz ki, míg a bruttó hitelállomány megközelíti az 5000 milliárd forintot.

A banknak számos szegmensben meghatározó a piaci pozíciója, többek között a vállalati szegmensben, azon belül is a mikro-, kis- és középvállalati hitelezésben, a lízingpiacon, az agrár- és élelmiszeripari üzletágban, továbbá széles körű pénz- és tőkepiaci, valamint befektetési szolgáltatási tevékenységet végez. 

A hazai bankszektorban betöltött szerepénél, magyar hátterénél és kiterjedt fióki jelenléténél fogva az MBH Bank átfogóan ismeri a hazai ügyféligényeket, törekszik a személyre szabott kiszolgálásukra, és elkötelezett a felelősségteljes bankolás, a magyar emberek, vállalkozások, a helyi közösségek és a gazdaság iránt. Stratégiai célja, hogy Magyarország egyik legmeghatározóbb bankjává váljon, és megjelenjen a nemzetközi piacokon, így a közép-kelet-európai régió országaiban is.

forrás: MBH Alapkezelő

Előző cikk

Karcag Kincse - Sámándob

Következő cikk

Indul a Gemenci Állami Erdei Vasút



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések