Az indexeket a hónap 15. napja körül teszik közzé, 1,5 hónapos késéssel. Az aktuális hónap értéke osztva a kezdő hónap értékével adja a havi indexet (2001. január = 100). Ezek az indexek a teljes osztrák piac mintegy kétharmadát fedik le.
Hengeresfa index (az ábra piros vonala)
A vonatkozó havi érték az összes résztvevőre és az összes választékra (lucfenyő, fenyő, fenyő stb. – általában kéreg nélkül), az összes minőségre és az összes beszerzési forrásra (import és belföldi) vonatkozó súlyozott átlagár (mennyiségi súlyozással). Az aktuális hónap értéke osztva a kezdő hónap értékével (2001. január) adja a havi indexet.
Ez az index a teljes osztrák piac mintegy kétharmadát fedi le.
Fűrészáru index (az ábra kék vonala)
A vonatkozó havi érték a harmadik feleknek történő összes értékesítés súlyozott átlagára (mennyiséggel súlyozva), beleértve a kapcsolt vállalatoknak történő szállításokat, valamint a belső feldolgozást is, valamennyi résztvevőnél a “friss”, “száraz” és “gyalult” választékra vonatkozóan. Az aktuális hónap értéke osztva a kezdő hónap értékével (2001. január) adja a havi indexet.
Ez az index a teljes osztrák piac mintegy kétharmadát fedi le.
A benchmarking-rendszert a kartelljog alapján vizsgálták. A részt vevő vállalatok száma és az összesítés mértéke miatt nem lehet következtetéseket levonni az egyes vállalatok piaci magatartására vonatkozóan. Ezért az adatcserével szemben a versenyjog alapján nincs kifogás.
Az adatok kezelését egy adótanácsadó cég végzi, azaz az adatokat a GDPR hatályán kívül szakmai titoktartás védi.
Az osztrák Faipari Szakmai Szövetség maga nem vesz részt az adatok gyűjtésében vagy feldolgozásában, és következésképpen nem vállal semmilyen felelősséget vagy garanciát a közzétett adatok pontosságáért. A megadott adatokhoz fűződő jogok kizárólag a Szövetséget illetik meg. A Fachverband der Holzindustrie írásbeli hozzájárulása nélkül tilos a kiadványt nyilvánosságra hozni vagy harmadik félnek továbbterjeszteni.
szerk/ford: Tóth János, forrás: HolzIndustrie