A projekt keretében egy olyan közösen átgondolt és részletesen kidolgozott pályázati anyaggal jelentkezhetnek, amivel elsősorban bútor, lakáskiegészítő és textil termékek megvalósításához kaphatnak pénzügyi segítséget, melyek sorozatgyártásra alkalmasak.
A Magyar Divat & Design Ügynökség design LAB néven indított inkubációs programja egyedülállóan kapcsolja össze a designipari gyártókat és tervezőket.
A projekt keretében egy olyan közösen átgondolt és részletesen kidolgozott pályázati anyaggal jelentkezhetnek, amivel elsősorban bútor, lakáskiegészítő és textil termékek megvalósításához kaphatnak pénzügyi segítséget, melyek sorozatgyártásra alkalmasak.
A program kialakításánál az MDDÜ a francia VIA (Valorisation de l’Innovation dans l’Ameublement), French Design Incubator programját vette alapul, valamint a francia designintézet szakmai partnerként a pályamunkák szakmai értékelésében is részt vesz.
A design LAB a gyártók professzionalizmusát és a tervezők kreativitást kapcsolja össze.
A program kialakítását egy szakértői kerekasztal-beszélgetés előzte meg, mely során az iparági képviselők kiemelték, hogy igény van olyan projektalapú kooperációkra, amelyekben a gyártók professzionalizmusa és a tervezők kreativitása versenyképes termékek formájában valósul meg. A program elsődleges célja a szektor szereplői közötti sikeres kollaborációk előmozdítása, a hazai gyártói háttér erősítése és korszerűsítése. Mindezek mellett a program a gyártásfejlesztés versenyképességének növelésére és az ágazat exportjának ösztönzésére kíván hatással lenni.
Az eredetiség, a megvalósíthatóság és az exportképesség dönt
A benyújtott dokumentációnak tartalmaznia kell a projektben résztvevő gyártó és designer szakmai bemutatását, a projekt megvalósításának ütemezését, valamint az ahhoz kapcsolódó költségtervet is ismertető szakmai programot, vizuális dokumentációt, illetve a szükséges gépek és munkafolyamatok listáját, továbbá a projekt keretében kifejlesztésre kerülő szériában gyártható termék piaci potenciálját.
A pályamunkák kiértékelését az iparági szakemberekből álló Bírálóbizottság végzi az eredetiség és megvalósíthatóság, valamint az exportképesség szempontjait kiemelten figyelve. A zsűri tagjai többek között a szériagyártás teljesíthetőségét, a futamidő és költségtervezés megvalósíthatóságát, valamint a fenntarthatósági szempontokat vizsgálják meg, majd személyes konzultáció keretében is felteszik kérdéseiket. A legjobbnak ítélt pályázók szériaérett termékek véglegesítésére és legyártására fordíthatják a vissza nem térítendő támogatást.
Pályázati határidő: 2021.06.13.
Pályázati felhívás itt olvasható.
A pályázattal kapcsolatos kérdéseket, és a jelentkezéseket a designlab@hfda.hu e-mail címre várjuk!
Forrás: HFDA
Kapcsolódó:
Az első design LAB program termékei elkészültek (2021-04-14)
design LAB program – MATCH (gyorshír) (2021-01-15)
Sikeresek a második design START mentoráltjai (2021-01-11)
Lezárult a második HFDA Startup Program (2021-01-11)
design LAB program – TANGENS (gyorshír) (2021-01-08)
HDFA Spot – kreatív/designipari piactér (2020-12-10)
design LAB inkubációs program hírei (2020-11-25)
design LAB inkubációs program bútor gyártásfejlesztésre (2020-05-14)
Elindult a HFDA újabb design SPEED mentorprogramja (2020-06-15)