A Magyar Tudomány ünnepe alkalmából a Pécsi Akadémiai Bizottság PAB Tudományos Díjat adományozott a Mecsekerdő munkatársának, Dr. Molnár Dénesnek. A szakember kutatásainak homlokterében az örökerdő-gazdálkodás és az erdők klímaváltozáshoz való alkalmazkodási lehetőségei állnak.
A Pécsi Akadémiai Bizottság által alapított tudományos díjat a régió fiatal – 40 év alatti – kutatói kapják, munkájuk, kiemelkedő teljesítményük elismerésére.
Molnár Dénes 2012-ben megszerzett erdőmérnöki diplomája után a Soproni Egyetem Roth Gyula Erdészeti és Vadgazdálkodási Tudományok Doktori Iskolájában folytatta tanulmányait és 2018-ban, summa cum laude minősítéssel védte meg doktori disszertációját, amelyben a vegyes korú erdők kialakításának legrégebbi hazai kísérleti területén, a Roth-féle szálalóerdőben végzett részletes faállomány-felvétel alapján keresett összefüggéseket a faállomány mennyiségi és minőségi jellemzőinek térbeli eloszlásában. Terepi felméréseivel nem csak a mai kor követelményeinek megfelelően újította meg az 1937 óta folyó kísérletet, hanem Magyarországon elsőként vizsgált olyan mutatókat, amelyek egyértelműen összehasonlítható leírást adnak a különböző erdőállományokról, továbbá rámutatott azokra a gyakorlati lépésekre is, amelyek az erdőszerkezetet változatossá, vagy homogénné teszik.
Nevéhez számos publikáció, könyvfejezet fűződik, 2016-tól tagja az MTA Pécsi Területi Bizottsága Agrártudományok Szakbizottsága Erdészeti és Vadgazdálkodási Munkabizottságának, továbbá kutatja és oktatja az örökerdő-gazdálkodás módszereit.
forrás: Mecsekerdő Zrt.