FATÁJ-online szaklap: események, gazdasági jelenségek a faiparban, bútoriparban, asztalosságban, erdőgazdálkodásban és a kapcsolódó területeken.
Naptár

Közelgő események

Mérföldkő a vadgazdálkodásban

Az „Egy a Természettel” Vadászati és Természeti Világkiállítás részeként Nemzetközi Vadászati és Vadgazdálkodási Konferenciát rendeztek. Az ötnapos szimpózium mintegy 50 szakmai előadása a világkiállítás évének vadászati és vadgazdálkodási gondjaira hívta fel a figyelmet. A megfogalmazott gondolatokból kiadvány született, melyet a későbbiekben leemelve a polcról, visszatekinthetünk a 2021-es év szakmai kihívásaira.

A világkiállítás keretében rendezték meg azt a 4+1 napos elő- adás-sorozatot, amelynek ötödik, egyben záró napját a budakeszi erdőségekben szervezte a Pilis Parkerdő Zrt. A 20 perces előadásokban a külföldi és magyar szakemberek a vadgazdálkodás szinte teljes egészét érintették.

A konferencia nem titkolt célja volt, hogy bemutassa, a vadászat nemhogy ellentétes a természetvédelmi törekvésekkel, hanem a fenntartható táj-, természet- és vadgazdálkodás nélkülözhetetlen eszköze. Egyebek mellett szóba kerültek vadegészségügyi témák, természetvédelmi törekvések, korszerű vadmegfigyelési módszerek, külföldi és magyar vadgazdálkodási példák, valamint a vadregényes afrikai és skandináv tájak vadgazdálkodása.

A Nemzetközi Vadászati és Vadgazdálkodási Konferencia több mint 250 oldalas emlékkönyve 1000 példányban jelent meg az Egy a Természettel Nonprofit Kft. gondozásában. A kemény fedeles, színes portrékkal, képekkel és grafikonokkal illusztrált kiadvány angol és magyar nyelven is tartalmazza az előadók biográfiáját, illetve az előadások összegzett levonatát.

Letisztult tördelése révén rendkívül áttekinthető, szövegezése szakmailag lektorált, ezáltal valóban hiteles áttekintést nyújt napjaink vadgazdálkodási helyzetéről és nehézségeiről.

A konferencia kurátora Gőbölös Péter, a Gyulaj Zrt. vezérigazgatója volt, aki nemcsak összeállította a rendezvény tematikus programját, de neki köszönhető a kiadvány gondolatata is. Mellette az állami erdőgazdaságok, mint a Gyulaj Erdészeti és Vadászati Zrt., a Gemenc Zrt., a Pilisi Parkerdő Zrt., a Mecsekerdő Zrt. és a SEFAG Zrt. közreműködése is kellett a konferencia megszervezéséhez és létrehozásához, valamint a Soproni Egyetem és a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem is segítette annak megvalósulását.

Közvetve vagy közvetlenül tehát sok ember még több munkája nyugszik a konferencia kiadványának oldalaiban, de megérte a rengeteg időt és fáradozást. Az emlékkönyv ugyanis átfogó szakmai kiadványra sikeredett, ami a jövő vadgazdálkodásának egyik alappillére lehet.

forrás: MagyarMezőgazdaság

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Előző cikk

40. AGROmashEXPO - január 26-29.

Következő cikk

Hulladékgyűjtés a Széchenyi Parkerdőben



Stihl
(x) hirdetés
Kapcsolódó bejegyzések
Tovább

Durva közúti baleset

Egy erdészeti traktor karambolozott egy személyautóval Vas vármegyében, április 4-én. A katasztrófavédelem tájékoztatása szerint a szentgotthárdi karambolt követően…