A Nagy Zöld Fal (Great Green Wall) egy afrikai vezetésű mozgalom, amelynek célja, hogy Afrika teljes szélességében egy 8000 km hosszú természeti csodát hozzon létre, ültessen, növesszen.
A mozgalom bő egy évtizede indult, és nagyjából 15%-nyi része már folyamatban van, a kezdeményezés máris példátlan mértékben visszahozza az életet Afrika leromlott tájaira, élelmiszerbiztonságot, munkahelyeket és maradási lehetőséget biztosítva az útvonal mentén élő millióknak.
A zöld fal meggyőző megoldásnak ígérkezik arra a számos sürgető veszélyre, amellyel nemcsak az afrikai kontinens, hanem az egész világközösség szembesül – nevezetesen az éghajlatváltozásra, az aszályra, az éhínségre, a konfliktusokra és a migrációra.
Ha elkészül, a Nagy Zöld Fal lesz a bolygó legnagyobb élő építménye, háromszor akkora, mint a Nagy Korallzátony.
Milliók életének javítása
A Nagy Zöld Fal Afrika Száhel-övezetében, a Szahara sivatag déli peremén – a világ egyik legszegényebb helyén – gyökerezik.
A Száhel-övezet a Föld bármely más pontjánál jobban a klímaváltozás frontvonalában van, és a helyiek milliói már most is szembesülnek annak pusztító hatásaival. A tartós aszályok, az élelmiszerhiány, a fogyatkozó természeti erőforrások miatti konfliktusok és az Európába irányuló tömeges migráció csak néhány a számos következmény közül.
A közösségek azonban a nyugati Szenegáltól a keleti Dzsibutiban élő közösségek ellenállnak.
A kezdeményezés 2007-es megszületése óta az élet kezd visszatérni a földekre, ami jobb élelmezésbiztonságot, munkahelyeket és stabilitást hoz az emberek életébe.
GLOBÁLIS SZIMBÓLUM
A Nagy Zöld Fal nem csak a Száhel-övezetben működik. Ez egy globális szimbóluma annak, hogy az emberiség legyőzi legnagyobb fenyegetését – a gyorsan romló környezetünket.
Megmutatja, hogy ha képesek vagyunk együttműködni a természettel, még az olyan kihívásokkal teli helyeken is, mint a Száhel-övezet, le tudjuk győzni a nehézségeket, és egy jobb világot építhetünk az eljövendő generációk számára.
Többet jelent, mint fák ültetése és nevelése
A Nagy Zöld Fal nem csupán fákat és növényeket termeszt, hanem átalakítja a világot is.
emberek millióinak életét a Száhel-övezetben.
A Nagy Zöld Fal jelentősen hozzájárul az ENSZ fenntartható fejlődési céljainak (SDG-k) eléréséhez, egy olyan globális menetrendhez, amelynek célja, hogy 2030-ra egy igazságosabb és fenntarthatóbb világot teremtsen.
szerk: Tóth János, forrás: GGW
kapcsolódó:
Új lendületet vett a Nagy Zöld Fal (GGW) projekt (2021-03-23)
1 megjegyzés
Hozzászólások lezárva.